bEswFHcR

ADOMGraphical Version 3.3.3

Pobierz program
wersja stabilna (32-bit)
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ADOM, czyli Ancient Domains of Mystery, to kolejna stara gra z gatunku RPG, która rozpoczęła żywot jako projekt wykorzystujący różnorakie symbole w celu graficznej reprezentacji rozgrywki. Po latach bezpłatny hit doczekał się wersji z uwspółcześnioną oprawą, która ułatwia zabawę i służy oczywiście upowszechnieniu produkcji pośród kolejnej generacji graczy. Interfejs pozostał jednak w dużej mierze dalej tekstowy.

bEswFHcT

W grze wcielamy się w śmiałka, który pragnie wyzwolić kolorową krainę Ancardię spod jarzma mrocznych sił. Świetnym wprowadzeniem do mechanizmów rządzących rozgrywką jest wbudowany samouczek, dzięki któremu poznamy sposób poznawania świata, walki czy zarządzania ekwipunkiem, zanim rzucimy się na głęboką wodę. W kampanii wybierzemy sobie płeć, rasę oraz klasę postaci, przyjdzie też naturalnie zdobywać doświadczenie. Do herosa nie należy się niemniej z początku przywiązywać.

ADOM to bowiem RPG z nurtu tzw. roguelike, gdzie bohater dostaje tylko jedno życie. Da się zapisać stan gry, ale nie chodzi tu o zabezpieczenie przed ewentualną śmiercią, a jedynie opcję przerwania czasowo rozgrywki, by powrócić do przygody kiedy indziej. Praktycznie cały świat generowany jest do tego losowo, więc nie ma co nastawiać się na spamiętanie jaskiń z ciekawymi przedmiotami lub silić zaznaczać leża potworów.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
ProducentThomas Biskup
Liczba pobrań373
Data aktualizacji3 sie 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEswFHdP