Advanced SystemCare 9 – skuteczna optymalizacja, także Windowsa 10

Advanced SystemCare 9 – skuteczna optymalizacja, także Windowsa 10

18.11.2015 13:00, aktual.: 23.11.2015 11:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Advanced SystemCare to oprogramowanie służące do kompleksowego przyśpieszania działania systemów operacyjnych Windows za pomocą pokaźnej liczby zaawansowanych modułów. Udostępniono już dziewiąta wersję programu, w której zaktualizowano dotychczasowe elementy oraz dodano kilka nowych, między innymi w zakresie integracji z Windowsem 10.

Narzędzia są pogrupowane w trzech kategoriach: Czyść i Optymalizuj, Przyśpiesz i Ochrona. Z poziomu pierwszego panelu możliwe jest między innymi usunięcie wirusów, uporządkowanie rejestru oraz usunięcie plików tymczasowych. Każdy z dwunastu aspektów skanowania może zostać odznaczony przez użytkownika.

Obraz

Być może najważniejsza nowość pojawiła się w panelu pozwalającym na przyśpieszenie działania systemu operacyjnego. Pozwala ona na zautomatyzowane zatrzymanie i wyłączenie zbędnych usług i procesów. Możliwe jest tu też przyśpieszenie uruchamiania systemu poprzez zarządzanie programami startowymi. Całość ma się przełożyć według producentów na znacznie skuteczniejszą optymalizację, przede wszystkim w zakresie RAM-u.

Jeżeli chodzi o ochronę systemu operacyjnego przed zewnętrznymi zagrożeniami, to Advanced SystemCare również ma się czym pochwalić. W wersji Pro możliwe jest uruchomienie trybu ochrony przed śledzeniem działającego niezależenie od tego, który oferują przeglądarki. W darmowym wariancie dostępny jest natomiast intuicyjny graficzny interfejs umożliwiający korzystanie z alternatywnych DNS-ów za pomocą dwóch kliknięć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaletą Advanced SystemCare'a jest możliwość samodzielnego użycia zaawansowanych narzędzi, które są wykorzystywane do skanowania w zautomatyzowanym procesie. Tutaj również użytkownik ma dostęp do wspomnianego podziału, jednak w każdym module może on dokonać zaawansowanej konfiguracji, co z pewnością zostanie docenione przez bardziej doświadczonych użytkowników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W najnowszej wersji programu dodano między innymi pełne wsparcie dla Windowsa 10, co dotyczy optymalizacji między innymi przeglądarki Microsof Edge. Ponadto we wspomnianym oknie z narzędziami dodano całkiem przydatną, z powodu ich dużej liczby, możliwość dodawania konkretnych modułów do ulubionych.

Program został w całości spolszczony, choć co do jakości tłumaczenia można mieć niekiedy zastrzeżenia. Bardziej poważnym problemem Advanced SystemCare, który dotyczyć będzie przede wszystkim Polaków, jest kwestia skrótu klawiszowego Alt+X. Po instalacji podczas edycji tekstu zamiast „ź” uruchamia się funkcja zrzucania części ekranu. Zmienić taki stan rzeczy można poprzez odpowiednią konfigurację Monitora Wydajności – w jego panelu obok ikony oznaczającej zrzut ekranu jest widoczna niewielka strzałka i tam właśnie skrót może być zmieniony. Darmową wersję najnowszej wersji programu można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)