Advanced SystemCare 9 – skuteczna optymalizacja, także Windowsa 10

Advanced SystemCare 9 – skuteczna optymalizacja, także Windowsa 1018.11.2015 13:00
Advanced SystemCare 9 – skuteczna optymalizacja, także Windowsa 10

Advanced SystemCare to oprogramowanie służące do kompleksowego przyśpieszania działania systemów operacyjnych Windows za pomocą pokaźnej liczby zaawansowanych modułów. Udostępniono już dziewiąta wersję programu, w której zaktualizowano dotychczasowe elementy oraz dodano kilka nowych, między innymi w zakresie integracji z Windowsem 10.

Narzędzia są pogrupowane w trzech kategoriach: Czyść i Optymalizuj, Przyśpiesz i Ochrona. Z poziomu pierwszego panelu możliwe jest między innymi usunięcie wirusów, uporządkowanie rejestru oraz usunięcie plików tymczasowych. Każdy z dwunastu aspektów skanowania może zostać odznaczony przez użytkownika.

350158506030294977

Być może najważniejsza nowość pojawiła się w panelu pozwalającym na przyśpieszenie działania systemu operacyjnego. Pozwala ona na zautomatyzowane zatrzymanie i wyłączenie zbędnych usług i procesów. Możliwe jest tu też przyśpieszenie uruchamiania systemu poprzez zarządzanie programami startowymi. Całość ma się przełożyć według producentów na znacznie skuteczniejszą optymalizację, przede wszystkim w zakresie RAM-u.

Jeżeli chodzi o ochronę systemu operacyjnego przed zewnętrznymi zagrożeniami, to Advanced SystemCare również ma się czym pochwalić. W wersji Pro możliwe jest uruchomienie trybu ochrony przed śledzeniem działającego niezależenie od tego, który oferują przeglądarki. W darmowym wariancie dostępny jest natomiast intuicyjny graficzny interfejs umożliwiający korzystanie z alternatywnych DNS-ów za pomocą dwóch kliknięć.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zaletą Advanced SystemCare'a jest możliwość samodzielnego użycia zaawansowanych narzędzi, które są wykorzystywane do skanowania w zautomatyzowanym procesie. Tutaj również użytkownik ma dostęp do wspomnianego podziału, jednak w każdym module może on dokonać zaawansowanej konfiguracji, co z pewnością zostanie docenione przez bardziej doświadczonych użytkowników.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

W najnowszej wersji programu dodano między innymi pełne wsparcie dla Windowsa 10, co dotyczy optymalizacji między innymi przeglądarki Microsof Edge. Ponadto we wspomnianym oknie z narzędziami dodano całkiem przydatną, z powodu ich dużej liczby, możliwość dodawania konkretnych modułów do ulubionych.

Program został w całości spolszczony, choć co do jakości tłumaczenia można mieć niekiedy zastrzeżenia. Bardziej poważnym problemem Advanced SystemCare, który dotyczyć będzie przede wszystkim Polaków, jest kwestia skrótu klawiszowego Alt+X. Po instalacji podczas edycji tekstu zamiast „ź” uruchamia się funkcja zrzucania części ekranu. Zmienić taki stan rzeczy można poprzez odpowiednią konfigurację Monitora Wydajności – w jego panelu obok ikony oznaczającej zrzut ekranu jest widoczna niewielka strzałka i tam właśnie skrót może być zmieniony. Darmową wersję najnowszej wersji programu można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)