MacOSGrafikaKatalogowanie i obróbka zdjęćAfterShot Pro
AfterShot Pro ikona

AfterShot Pro3.4.0.297

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

AfterShot Pro to program firmy Corel, który umożliwia bardzo elastyczne, nieliniowe i niedestruktywne obrabianie zdjęć oraz zaawansowane katalogowanie.

Corel AfterShot Pro można wykorzystać do katalogowania, retuszu, obróbki zdjęć oraz tak zwanego wywoływania RAW-ów (lista obsługiwanych modeli aparatów znajduje się na stronie Corela). Możliwości katalogowania wspomagane są przez wyszukiwarkę odczytującą metadane i własne tagi autora, a zdjęcia można układać w albumach, sortować według tagów, oceniać i porównywać.

Jednak najważniejszą funkcją tego programu jest możliwość niedestruktywnego modyfikowania zdjęć u przypisywania kolejnych zmian do różnych warstw, dzięki czemu wybrane kroki można wyłączać lub usuwać, co daje niemal nieograniczone możliwości edycji w dość niestandardowym procesie. Możliwa jest również edycja wielu wersji zdjęcia jednocześnie i porównywanie wyników, a także nakładanie masek na warstwy.

Wśród narzędzi znajdziemy wszystkie niezbędne „suwaki” do korygowania ekspozycji, balansu bieli i kolorów, oraz tryb automatyczny Perfectly Clear, oparty na algorytmie firmy Athentech o tej samej nazwie. Dzięki niemu oświetlenie każdego piksela zdjęcia jest dostosowywane tak, aby zachować naturalny kolor bez dodawania cienia. Metoda ta może być również wykorzystana także do usuwania niechcianego zabarwienia i ratowania niedoświetlonych zdjęć. Na uwagę zasługują również dobrej jakości narzędzia do usuwania szumu, zarówno pojawiającego się na RAW-ach, jak i na obrazach zapisanych w formacie JPG. Do usuwania szumu AfterShot wykorzystuje algorytmy firmy PictureCode, które znamy z programu Noise Ninja. Jest więc czym się pobawić.

Korektę można stosować również na wybranych fragmentach zdjęcia dzięki warstwom i maskom, które możemy tworzyć z pomocą precyzyjnych narzędzi zaznaczenia. Aby umożliwić retuszowanie zdjęć w palecie narzędzi umieszczono klasyczne pędzle „naprawiające” i klonujące z możliwością zmiany źródła, rozmiaru i twardości krawędzi. Na uwagę zasługuje także lupa, która powiększa obszar pod próbnikiem i daje wgląd w szczegóły zdjęcia bez powiększania całego widoku.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań179
Data aktualizacji23 sty 2018
Rozmiar pliku72.61 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
AfterShot Pro ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)