iOSGryStrategiczneAge of Empires: Castle Siege
Age of Empires: Castle Siege ikona

Age of Empires: Castle Siege1.25.27

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Age of Empires: Castle Siege to mobilne wydanie popularnej serii strategi czasu rzeczywistego. Gra ma niewiele wspólnego z klasyczną, komputerową edycją, bliżej jej do takich tytułów jak Clash of Clans.

Wersja dla system iOS wspiera integrację z kontem Microsoftu, dzięki czemu otrzymujemy możliwość synchronizacji postępów gry z Windows Phone i Windows 8. Dodatkowo, mamy dostęp do rankingów i osiągnięć Xbox Live. Logowanie za pomocą konta Microsoft nie jest jednak obowiązkowe. Gracz może wybrać pomiędzy jedną z 6 potęg militarnych. Każda z nich dysponuje innymi bohaterami. Niestety wybór ten nie wpływa znacząco na rozgrywkę. Zmiany są głównie kosmetyczne i sprowadzają się do innych tekstur budowli, otoczenia oraz wybranych jednostek. Podczas gry możemy zmienić wybraną cywilizację, jednak jest to droga inwestycja.

Gra dzieli się na 3 etapy. Pierwsza to rozbudowa naszego księstwa, zakup nowych jednostek, szkolenia. W tym etapie dokonujemy także decyzji ekonomicznych, wydajemy surowce i zarządzamy pozostałymi fragmentami gry. Drugi etap to walka. Za odpowiednią opłatą możemy walczyć z innymi graczami, bądź też za darmo zaatakować gracza, który wcześniej napadł na nas. Dostępny jest też tryb kampanii, gdzie dysponujemy z góry określonymi oddziałami. Misje te są bardzo trudne, ale ich pomyślne ukończenie gwarantuje duże nagrody.

Gracze mogą tworzyć klany, dodawać znajomych, odwiedzać ich królestwa, a także przeglądać potyczki. Mechanizm sprawdza się bardzo dobrze. Możemy przejrzeć każdą stoczoną w grze walkę, dotyczy to nie tylko naszych potyczek, ale konfrontacji każdego gracza.

Choć w grze ważne są mikropłatności, autorzy dołożyli starań by gra była grywalna także bez nich. Po pierwsze nasza strategia budowy bazy jak i ataku ma spore znaczenie. Po drugie misje we wspomnianej kampanii pozwalają zarobić dodatkowe fundusze. Po trzecie wreszcie, potyczki z innymi graczami są również dobrą inwestycją, często poza normalnymi materiałami możemy otrzymać też złoto.

Choć nowy Age of Empires ma niewiele wspólnego z oryginalną serią, to wypada dobrze na tle współczesnych produkcji mobilnych. Pomimo nacisku na mikropłatności jest w nim miejsce na strategię, a także graczy, którzy nie zamierzają dodatkowo płacić.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań148
Data aktualizacji30 lis 2017
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Age of Empires: Castle Siege ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)