[Aktualizacja] Poważna awaria Skype'a. Problemy z zalogowaniem się i połączeniami

Strona główna[Aktualizacja] Poważna awaria Skype'a. Problemy z zalogowaniem się i połączeniami
21.09.2015 13:29
[Aktualizacja] Poważna awaria Skype'a. Problemy z zalogowaniem się i połączeniami

Jeden z najpopularniejszych aktualnie komunikatorów, Skype, od dzisiejszego poranka nie funkcjonuje poprawnie. Użytkownicy z całego świata donoszą, że mają problem między innymi z zalogowaniem się na swoje konto.

Skype boryka się z poważną awarią dokładnie od 10:28 czasu polskiego. Od tego momentu wielu użytkowników zgłasza, że niemożliwe jest poprawne zalogowanie się na konto, co w zasadzie uniemożliwia jakiekolwiek wykorzystanie programu. Ponadto donoszą oni, że problem dotyczy zarówno wersji pulpitowej, jak i mobilnej.

350142953383290817

Na razie nieznane są powody awarii. Niektórzy z korzystających ze Skype'a mają możliwość zalogowania się do komunikatora, jednak gdy to nastąpi, wszystkie kontakty oznaczone są jako niedostępne, niemożliwe jest też wykonywanie połączeń.

Pojawił się już oficjalny komunikat w tej sprawie, który jednak niewiele wyjaśnia. Przedstawiciele firmy zaznaczyli tylko, że problem tkwi w ustawieniach statusu, oraz że prace nad rozwiązaniem go są w toku. Nie wiadomo jednak, kiedy Skype znów zacznie działać.

Aktualizacja

W komunikacie na temat awarii pojawiły się nowe informacje opisujące nieco bardziej szczegółowo zaistniałe problemy. Okazuje się, że oprócz braku dostępu do większości funkcji komunikatora, techniczne problemy pojawiają się także podczas przeglądania stron internetowych Skype'a. Ponadto poinformowano, że częściowo przywrócone zostały możliwości wysyłania wiadomości tekstowych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (124)