Aktualizacja WhatsAppa. Zawiera ważną poprawkę

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek

26.08.2023 14:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

WhatsApp poprawia błąd związany z widżetem, który mógł być widoczny dla użytkowników instalujących testowe wydania beta. Komunikator wraz z jedną z wcześniejszych aktualizacji przestał poprawnie wyświetlać zawartość na ekranie. WhatsApp wydał kolejną łątkę, która usuwa ten problem.

Na aktualizację zwraca uwagę WABetaInfo. Chodzi o WhatsAppa 2.23.18.11 beta, który trafił już do Google Play i jest dostępny dla chętnych testerów. Wśród poprawek pojawiło się usunięcie błędu z poprzedniego wydania, kiedy to WhatsApp przestał wyświetlać zawartość widżetu, który można uaktywnić na ekranie głównym Androida. W miejscu, gdzie miały pojawiać się ostatnie wiadomości, na ekranie było widać tylko białe tło.

Co ciekawe, opisywana usterka nie okazała się błaha i szczególnie prosta do usunięcia. Po pierwsze użytkownicy szybko zwrócili uwagę, że błędu nie usuwa nawet ponowne uruchomienie smartfonu. Po drugie - WhatsApp podejmował już próbę usunięcia błędu przy okazji wersji 2.23.18.7 na Androida, ale większość odbiorców potwierdziła, że problem i tak powraca. Opisywane teraz wydanie 2.23.18.11 beta powinno ostatecznie usunąć problem i pozwolić użytkownikom korzystać z widżetu.

Uszkodzony widżet w WhatsAppie
Uszkodzony widżet w WhatsAppie© WABetaInfo

WhatsApp jest w ostatnim czasie rozwijany bardzo dynamicznie. Zwłaszcza użytkownicy instalujący niestabilne wydania testowe mogą liczyć na niemal codzienny wysyp zmian do komunikatora. Jedną z testowanych funkcji jest opcja używania awatarów w odpowiedzi na statusy publikowane przez innych użytkowników. Funkcja pojawiła się w WhatsAppie beta 2.23.18.9 na Androida kilka dni temu i na razie pozostaje w początkowej fazie rozwoju. Wkrótce trafi jednak z pewnością do stabilnego wydania WhatsAppa.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)