AndroidKomunikacja/społecznośćKomunikatoryWhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger ikona

WhatsApp Messenger

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

WhatsApp to niezwykle popularny i całkowicie darmowy komunikator internetowy, który stanowi godną uwagi alternatywę dla aplikacji Skype czy Viber, a także wiadomości SMS i połączeń głosowych realizowanych przez smartfony. Wykorzystuje on połączenie internetowe (WIFI lub GSM) i poza różnymi formami komunikacji z użytkownikami umożliwia również wygodne przesyłanie zdjęć, dokumentów czy dźwięku i filmików.

Komunikacja tekstowa, głosowa i wideo bez opłat

Aplikacja podobnie do innych komunikatorów, pozwala na wysyłanie wiadomości poprzez Internet. Nie wymaga ona zakładania żadnego dodatkowego konta, nie wymaga również identyfikatorów - WhatsApp korzysta z numeru telefonu jako identyfikatora konta, dzięki temu integruje się z skrzynką adresową, wykrywa również znajomych, którzy już korzystają z tego komunikatora. WhatsApp oprócz wiadomości tekstowych zastępujących SMS-y pozwala także wysyłać wiadomości głosowe oraz prowadzić rozmowy audio i wideo. Wszystko to bez dodatkowych opłat z dowolnego miejsca na Ziemi w trybie online.

Czat grupowy i bezpieczeństwo komunikacji

WhatsApp pozwala na komunikację z pojedynczymi użytkownikami, jak również tworzenie czatów grupowych i komunikację z nawet 256 osobami jednocześnie. Funkcja ta umożliwia komunikację z rodziną czy znajomymi znacznie usprawniając wymianę wiadomości z większą ilością użytkowników. Ponadto aplikacja dla utworzonych grup oferuje możliwość definiowania ich nazw, wyciszania czy personalizacji powiadomień. Należy zaznaczyć, że WhatsApp zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki wbudowanemu pełnemu szyfrowaniu (szyfrowanie end-to-end) możemy mieć pewność, że nasze wiadomości nie zostaną odczytane przez nikogo poza nami i odbiorcą.

Transfer plików i multimediów pomiędzy użytkownikami

Opisywana aplikacja poza samą komunikacją umożliwia również wygodne i sprawne wysyłanie znajomym różnego typu plików czy multimediów zarejestrowanych bezpośrednio przez WhatsAppa. Dzięki niemu łatwo prześlemy współpracownikom istotne dokumenty czy rodzinie zdjęcia lub filmiki z wakacji. Jak zostało wspomniane, aplikacja umożliwia rejestrowanie zdjęć i klipów wideo bez konieczności korzystania z funkcji aparatu w smartfonie. Na uwagę zasługuje również opcja wysyłania krótkich komunikatów głosowych.

Kluczowe cechy aplikacji WhatsApp:

  • darmowa komunikacja tekstowa, głosowa i wideo
  • czat grupowy z nawet 256 osobami jednocześnie
  • transfer multimediów i dokumentów pomiędzy użytkownikami
  • szyfrowanie zapewniające bezpieczeństwo komunikacji
  • wymaga tylko połączenia z internetem - brak innych opłat
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.45 ocen
Twoja ocena
ProducentWhatsApp Inc.
Liczba pobrań256 113
Data aktualizacji24 lip 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
WhatsApp Messenger ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)