MacOSGrafikaTworzenie obrazów HDRAKVIS HDRFactory

AKVIS HDRFactory7.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AKVIS HDRFactory to wszechstronne narzędzie, służące do tworzenia obrazów HDR (High Dynamic Range) o wysokiej rozpiętości tonalnej oraz przeprowadzania podstawowej korekty zdjęć cyfrowych.

Program pozwala tworzyć obrazy HDR ze zbioru zdjęć tego samego obiektu, które wykonane zostały z różnymi wartościami ekspozycji (EV), określającymi poziom jasności. Efektem pracy programu i zastosowanych w nim algorytmów jest obraz, odzwierciedlający sfotografowany obiekt na dużo wyższym poziomie autentyczności niż bazowy obraz wykonany aparatem cyfrowym. AKVIS HDRFactory pozwala generować grafikę o zakresie jasności porównywalnej do tej widzianej przez ludzkie oko. Obrazy HDR charakteryzuje m.in. większa jasność, jaskrawość, nasycenie oraz wyższy poziom barw.

Tworząc obrazy o wysokiej rozpiętości tonalnej najlepszy efekt osiągnąć można posiadając 2-3 zdjęcia tego samego kadru. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować technikę HDR nawet do pojedynczego zdjęcia. AKVIS HDRFactory oferuje funkcje generowania obrazów pseudo-HDR, która pozwala poprawić realizm niemalże dowolnej fotografii.

Wszystkie ustawienia wyjściowego efektu modyfikowane mogą być przez użytkownika ręcznie. Posłużyć one mogą do tworzenia obrazów HDR, ale również do korekty wszelakich niedoskonałości naszych zdjęć. Narzędzie dysponuje pokaźnym zestawem predefiniowanych presetów (ustawień), pozwalając w czasie rzeczywistym podglądać efekt jego zastosowania na zdjęciu. Użytkownik może również tworzyć własne ustawienia i zapisywać je w celu ich późniejszego wykorzystania. AKVIS HDRFactory dostępne jest jako narzędzie samodzielne lub wtyczka do oprogramowania graficznego Photoshop, Photoshop Elements i innych.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentAKVIS
Liczba pobrań74
Data aktualizacji11 lis 2019
Rozmiar pliku90.63 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)