WindowsGrafikaProgramy do malowaniaAlchemy
Alchemy ikona

Alchemy008 Beta

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

Alchemy to darmowy program napisany w języku Java, który łączy w sobie funkcje szkicownika i programu do tworzenia grafiki wektorowej, ale reprezentuje niekonwencjonalne podejście do rysowania.

Alchemy jest programem, którego używanie ma rozbudzić wyobraźnię użytkownika. Nie znajdziemy to zdefiniowanych kształtów ani nawet możliwości cofnięcia nieudanej kreski. Zamiast tego znajdziemy tu narzędzia zniekształcające istniejące już kształty i linie oraz pozwalające tworzyć wyjątkowe, często losowe figury.

Rysowanie w Alchemy może odbywać się kreskami lub poprzez tworzenie kształtów. Przy rysowaniu użytkownik może korzystać z palety kolorów, ustawienia grubości kreski i możliwości rysowania „przed” lub „za” umieszczonymi już obiektami. Ponadto w Alchemy znajduje się kilka bardzo interesujących modułów modyfikujących rysowane obiekty, jak możliwość rysowania symetrycznego kształtu (w czasie rysowania automatycznie dodawane jest lustrzane odbicie), rysowania kształtu losowego, wygładzania lub zaburzania narysowanych już obiektów, dodawania gradientu do kształtu oraz kontroli kształtu prędkością pociągnięcia lub głosem. Całość przypomina pracę z grafiką wektorową, ale bez możliwości kontrolowanej edycji istniejących już kształtów.

Proces szkicowania można nagrywać automatycznie z ustalonym interwałem czasowym do pliku PDF, w którym każda strona będzie przedstawiać stan rysunku w danej chwili. Aby uniknąć zbyt długiej pracy nad szkicem można również skorzystać z funkcji automatycznego czyszczenia płótna. Aby uniknąć rozpraszania można przełączyć program w tryb pracy na pełnym ekranie. Szkice można zapisać w formatach SVG, PDF, PNG i JPEG, i dalej edytować w innych programach graficznych.

Możliwości Alchemy bardzo dobrze prezentują filmy użytkowników, na przykład kanał VasilisArt i fil użytkownika hidecki. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie projektu oraz na forum użytkowników.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.84 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań28 659
Data aktualizacji1 mar 2011
Rozmiar pliku4.37 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Alchemy ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)