MacOSAkcesoriaZamienniki SpotlightAlfred
Alfred ikona

Alfred4.3.1.1214

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Alfred 4 jest aplikacją, która ma na celu zastąpić wbudowany w OS X spotlight. Pozwala na bardzo proste i szybkie wyszukiwanie plików znajdujących się na komputerze, jak i przeszukiwanie Internetu, zapewniając wsparcie dla skrótów klawiszowych oraz słów kluczy.

Wyszukiwanie plików oraz programów działa bardzo szybko dzięki sprytnemu algorytmowi, który zapamiętuje nasze najczęstsze zapytania. Możemy zaoszczędzić dużo czasu dzięki użyciu słów kluczy, skrótów klawiszowych bądź przez dopasowanie sposobu wyszukiwania. Ponadto program pozwala kontrolować inne aplikacje na komputerze ze względu na głęboką integrację z OS X.

Power Pack to płatne rozszerzenie programu znacznie powiększające jego możliwości. Za jego pomocą możemy zapisywać historię schowka, adresy internetowe, a także wyszukiwać muzykę w naszej bazie iTunes według gatunku, autora albo playlisty. Dodatek pozwala nam również na sprawne otwieranie, kopiowanie i wysyłanie e-mailem wszystkich plików z naszego komputera. Nużące dla nas akcje jesteśmy w stanie zautomatyzować, dzięki czemu zmiana rozdzielczości czy wgrywanie wielu plików będzie przeprowadzone bez marnowania naszego czasu.

Główną funkcją Power Pack jest wsparcie dla „ścieżek” („workflow”), dzięki którym automatyzacja staje się znacznie prostsza. Bez większego problemu można otworzyć aktualnie wyświetlana stronę w innej przeglądarce, sprawdzić co grają w kinie albo pogodę na przyszły tydzień. Wszystko to jest dostępne bez programowania skomplikowanych skryptów, lecz poprzez użycie słowa klucza bądź skrótu klawiszowego. Tworzenie własnej ścieżki jest bardzo intuicyjne i proste, a ogromna lista ciekawych projektów tworzonych przez innych użytkowników jest dostępna na forum programu.

Alfred 4 pozwala na połączenie naszego komputera z iPhone'm i iPadem dzięki aplikacji Alfred Remote dostępnej w Mac App Store.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań245
Data aktualizacji9 lut 2021
Rozmiar pliku2.93 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Alfred ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)