WindowsGryAkcja i strzelankiAlien Swarm

Alien Swarm

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Alien Swarm to posiadająca setki tysięcy fanów niemalże na całym świecie strzelanina TPS czyli widziana z perspektywy osoby trzeciej. Jest to gra akcji z naciskiem na działania taktyczne i kooperacyjne.

Gra przeznaczona jest do zabawy zarówno w trybie sieciowym jak i offline. Ten drugi stanowi tryb praktyki, a towarzyszących w naszej misji żołnierzy zastępuje komputer. Najlepsza jednak zabawa ma miejsce wówczas, gdy zaproponujemy rozgrywkę sieciową naszym znajomym. Można to zrobić bardzo łatwo dzięki specjalnej platformie internetowej Steam, którą to należy pobrać, by zainstalować grę.

Steam pozwala nie tylko na kupowanie (tu należy nadmienić, iż Alien Swarm jest w pełni darmowy) i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy w dowolnym momencie zaprosić do rozgrywki.

Alien Swarm ukazuje świat gry w rzucie izometrycznym. Środowisko koncentruje się w mrocznych, opuszczonych przez gatunek ludzki koloniach kosmicznych, w które zostajemy wysłani celem eliminacji obcych i odzyskania zajętych przez nich terytoriów.

Na polu gry może pojawić się maksymalnie 4 graczy, którzy mają możliwość wyboru swojej postaci spośród 8 różnych dostępnych profili tworzących 4 odmienne klasy: Oficera - doświadczonego żołnierza o nieprzeciętnych umiejętnościach bojowych jak i przywódczych, Medyka - potrafiącego nie tylko leczyć i dezynfekować rany, ale również walczyć na równi z innymi, Technika - osoby niezbędnej do hakowania komputerów, otwierania wszelkich włazów i używania spawarki, ale również broni palnej oraz klasa Broni Specjalnej - czyli żołnierze posiadający "kwalifikacje" do posługiwania się wydajniejszą bronią o większym polu rażenia.

Cała rozgrywka urozmaicona jest ponadto o zaawansowany system tzw. osiągnięć. W całej grze jest ich 64. Należą do nich między innymi: "Czysta wymiana ognia" - należy zabić 25 trutni bez ranienia żadnego z członków zespołu, "Kontrolowana wymiana ognia" - ukończenie misji bez ranienia nikogo z zespołu, "Duży wybuch" - zabicie 6 obcych jednym granatem, "Snajper" - ukończenie misji przy 90% własnej skuteczności oddawania strzałów, "Rozdepcz je" - uśmiercenie 100 larw roju czy chociażby "Bliskie spotkania" - zabij 20 robali atakiem wręcz w ciągu jednej misji.

Do dyspozycji graczy zostało oddanych 40 rodzajów rozmaitych broni lecz ich odkrywanie i zdobywanie następuje systematycznie wraz z postępem w grze. Bez wątpienia najistotniejszą cechą Alien Sworm jest budowanie umiejętności działań i walki w zespole. Prowadząc rozgrywkę w pojedynkę nic nie zdziałamy ani nie odzyskamy żadnej bazy z rąk obcych. Pracując grupowo należy pamiętać o ochronie innych członków załogi oraz dbać o ich zdrowie oraz amunicję. W swoich działaniach nie należy być opieszałym, ale również nie należy zbytnio się spieszyć. Wszędobylskie robale wykorzystają każdą chwilę naszej nieuwagi...

Uwaga:

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy w dowolnym momencie chociażby zaprosić do rozgrywki.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.811 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań5 379
Data aktualizacji15 kwi 2011
Rozmiar pliku2011.72 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)