Allegro wprowadza zmiany. Anulowanie zamówienia nawet do trzech dni po zakupie. Są dwa warunki

Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących
Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących

20.04.2020 15:09, aktual.: 20.04.2020 15:38

Allegro decyduje się na kolejne zmiany, które z pewnością spodobają się miłośnikom zakupów online. Od początku maja użytkownicy serwisu mogą liczyć na spore ułatwienia w związku z anulowaniem zamówień. To idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych kupujących.

Do tej pory, jeśli pomyliliśmy się podczas składania zamówienia lub najzwyczajniej w świecie rozmyśliliśmy się po dokonaniu zakupu, jedyną szansą na anulowanie transakcji było poinformowanie o tym sprzedającego, na przykład za pomocą formularza zwrotów lub wiadomości mailowej. Od maja kupujący będą mogli skorzystać ze znacznego udogodnienia. Zrezygnować z zamówienia będzie można z poziomu zakładki "Kupione".

Warunki anulowania zamówienia

Użytkownicy anulują zamówienie do trzech dni od momentu zakupu. Są jednak dwa warunki:

  1. Zamówienie musiało zostać złożone u firmy (nie osoby prywatnej)
  1. Sprzedający nie rozpoczął realizacji zamówienia, czyli nie zmienił jego statusu na: "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki" lub "Wysłane" oraz nie podał w zamówieniu numeru do śledzenia przesyłki.

Allegro informuje, że możliwość anulowania zakupu nie będzie dostępna we wszystkich kategoriach. Z opcji nie będzie można skorzystać, gdy zakupy będą dotyczyć następujących towarów:* Leki

  • Produkty inwestycyjne (np. złoto)
  • Karty podarunkowe
  • Kody
  • Audiobooki
  • Ebooki
  • Gry online
  • Z możliwości anulowania zakupu wyłączone będą również zamówienia z metodą dostawy "wysyłka e-mailem", niezależnie od kategorii, w której towar został zakupiony. Informacje o tym, jak anulować zakup zamieścimy w naszej "Pomocy". O wprowadzeniu nowego sposobu anulowania zakupu poinformujemy w "Aktualnościach". - czytamy w komunikacie serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)