Allegro wprowadza zmiany. Anulowanie zamówienia nawet do trzech dni po zakupie. Są dwa warunki

Allegro wprowadza zmiany. Anulowanie zamówienia nawet do trzech dni po zakupie. Są dwa warunki

Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących
Allegro wprowadza ułatwienia dla kupujących
20.04.2020 15:09, aktualizacja: 20.04.2020 15:38

Allegro decyduje się na kolejne zmiany, które z pewnością spodobają się miłośnikom zakupów online. Od początku maja użytkownicy serwisu mogą liczyć na spore ułatwienia w związku z anulowaniem zamówień. To idealne rozwiązanie dla niezdecydowanych kupujących.

Do tej pory, jeśli pomyliliśmy się podczas składania zamówienia lub najzwyczajniej w świecie rozmyśliliśmy się po dokonaniu zakupu, jedyną szansą na anulowanie transakcji było poinformowanie o tym sprzedającego, na przykład za pomocą formularza zwrotów lub wiadomości mailowej. Od maja kupujący będą mogli skorzystać ze znacznego udogodnienia. Zrezygnować z zamówienia będzie można z poziomu zakładki "Kupione".

Warunki anulowania zamówienia

Użytkownicy anulują zamówienie do trzech dni od momentu zakupu. Są jednak dwa warunki:

  1. Zamówienie musiało zostać złożone u firmy (nie osoby prywatnej)
  1. Sprzedający nie rozpoczął realizacji zamówienia, czyli nie zmienił jego statusu na: "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki" lub "Wysłane" oraz nie podał w zamówieniu numeru do śledzenia przesyłki.

Allegro informuje, że możliwość anulowania zakupu nie będzie dostępna we wszystkich kategoriach. Z opcji nie będzie można skorzystać, gdy zakupy będą dotyczyć następujących towarów:* Leki

  • Produkty inwestycyjne (np. złoto)
  • Karty podarunkowe
  • Kody
  • Audiobooki
  • Ebooki
  • Gry online
  • Z możliwości anulowania zakupu wyłączone będą również zamówienia z metodą dostawy "wysyłka e-mailem", niezależnie od kategorii, w której towar został zakupiony. Informacje o tym, jak anulować zakup zamieścimy w naszej "Pomocy". O wprowadzeniu nowego sposobu anulowania zakupu poinformujemy w "Aktualnościach". - czytamy w komunikacie serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (138)