Allegro Smart! za darmo na kolejny miesiąc. Oferta została przedłużona

Strona główna Aktualności
Allegro przedłuża ofertę darmowej dostawy, fot. Mateusz Grochocki/East News
Allegro przedłuża ofertę darmowej dostawy, fot. Mateusz Grochocki/East News

O autorze

Dobre wieści dla wszystkich użytkowników Allegro, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach dostawy. Ofertę darmowego miesiąca Smart! zdecydowano się przedłużyć, dzięki czemu dostawa zakupów bez opłat w ramach pakietu będzie dostępna dla każdego, kto zdecyduje się go włączyć do 18 maja. Użytkownicy już teraz korzystający z Allegro Smart! także na tym skorzystają.

Pakiet Smart! to dostępna na Allegro opcja obniżenia do zera kosztów dostawy. W przypadku zrobienia zakupów w wybranych sklepach za minimum 40 złotych (dotyczy punktów odbioru, w tym paczkomatów) lub 100 złotych (w przypadku kurierów), użytkownik może skorzystać z darmowej dostawy. W normalnych warunkach miesięczna subskrypcja tej usługi kosztuje niecałe 9 złotych, jednak z powodu koronawirusa wprowadzono promocję, w ramach której pakiet można aktywować bez opłat.

Wcześniej użytkownicy musieli się nieco pospieszyć, bo granicznym terminem był 18 kwietnia. Teraz możliwość aktywacji bezpłatnego miesiąca Allegro Smart! wydłużono do 18 maja. W praktyce najbardziej skorzystają jednak na tym osoby, które już wcześniej aktywowały pakiet. W ich przypadku darmowy okres działania Smart! został dziś bowiem automatycznie przedłużony o kolejny miesiąc.

W efekcie mamy więc do czynienia z nietypową i na swój sposób niesprawiedliwą sytuacją. Okazuje się, że osoby które od dzisiaj zdecydują się włączyć darmowy pakiet Allegro Smart!, otrzymają go tylko na miesiąc, ale jeśli włączyły go na przykład wczoraj – dzisiaj okres zostanie dodatkowo wydłużony i w praktyce Smart! będzie aktywny przez prawie 2 miesiące.

Taką interpretację udało nam się potwierdzić na przykładzie w redakcji. Sam aktywowałem darmowy miesiąc Smart! dosłownie kilka dni temu (obowiązywał więc mniej więcej do połowy maja) i dziś został automatycznie przedłużony do połowy czerwca. Jakub tymczasem aktywował darmowy pakiet Allegro Smart! dzisiaj i rzeczywiście został włączony tylko na miesiąc – do 16 maja.

© dobreprogramy
s