Allegro wprowadza zmiany. Od stycznia 2021 roku nowe koszty dla sprzedających

Allegro wprowadza zmiany. Od stycznia 2021 roku nowe koszty dla sprzedających

Allegro wprowadza m.in. nowe zasady rozliczeń, fot. Oskar Ziomek
Allegro wprowadza m.in. nowe zasady rozliczeń, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.11.2020 17:25

Allegro wprowadza kolejne zmiany w swoich serwisach, które tym razem dotyczą głównie sprzedających – zarówno na Allegro, jak i w Allegro Lokalnie. Część wchodzi w życie już od grudnia, inne dopiero w styczniu. Te późniejsze oznaczają wyższe koszty dla sprzedających.

Najważniejszą zdaniem Allegro zmianą będzie możliwość nadawania przesyłek do Paczkomatów InPost bezpośrednio z poziomu Allegro Lokalnie – bez przechodzenia na stronę przewoźnika i w cenie maksymalnie 8,99 zł. Ta nowość będzie dostępna już od 4 grudnia równolegle z uruchomieniem nowej kategorii Telemedycyna oraz wycofaniem ofert z inwazyjnymi gatunkami roślin i zwierząt.

Od 14 grudnia Allegro pozwoli natomiast nadawać swoim pracownikom dostęp tylko do niektórych części konta Allegro, co powinno usprawnić proces zarządzania sprzedażą. Ważne zmiany szykowane są także na początek 2021 roku. Od 4 stycznia zmieni się sposób rozliczania kosztów za przesyłki Allegro Paczkomaty InPost wybierane przez kupujących z pakietami Allegro Smart! Niestety dla sprzedających, jest to zmiana na ich niekorzyść.

Od przyszłego roku Allegro będzie bowiem dzielić koszt takich przesyłek pomiędzy siebie i sprzedającego. To serwis poniesie większą część kosztu, ale sprzedający będzie się musiał "dołożyć do interesu" – obecnie taka opłata nie jest pobierana. Allegro ustaliło, że będzie to koszt 0,99 zł brutto dla zamówień poniżej 100 złotych i 1,99 zł brutto dla zamówień od 100 złotych.

Opisywane zmiany nie są jedynymi, które Allegro planuje wdrożyć w najbliższym czasie. O wszystkich można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (214)