Allegro wprowadza zmiany. Od stycznia 2021 roku nowe koszty dla sprzedających

Allegro wprowadza zmiany. Od stycznia 2021 roku nowe koszty dla sprzedających
17.11.2020 17:25
Allegro wprowadza m.in. nowe zasady rozliczeń, fot. Oskar Ziomek
Allegro wprowadza m.in. nowe zasady rozliczeń, fot. Oskar Ziomek

Allegro wprowadza kolejne zmiany w swoich serwisach, które tym razem dotyczą głównie sprzedających – zarówno na Allegro, jak i w Allegro Lokalnie. Część wchodzi w życie już od grudnia, inne dopiero w styczniu. Te późniejsze oznaczają wyższe koszty dla sprzedających.

Najważniejszą zdaniem Allegro zmianą będzie możliwość nadawania przesyłek do Paczkomatów InPost bezpośrednio z poziomu Allegro Lokalnie – bez przechodzenia na stronę przewoźnika i w cenie maksymalnie 8,99 zł. Ta nowość będzie dostępna już od 4 grudnia równolegle z uruchomieniem nowej kategorii Telemedycyna oraz wycofaniem ofert z inwazyjnymi gatunkami roślin i zwierząt.

Od 14 grudnia Allegro pozwoli natomiast nadawać swoim pracownikom dostęp tylko do niektórych części konta Allegro, co powinno usprawnić proces zarządzania sprzedażą. Ważne zmiany szykowane są także na początek 2021 roku. Od 4 stycznia zmieni się sposób rozliczania kosztów za przesyłki Allegro Paczkomaty InPost wybierane przez kupujących z pakietami Allegro Smart! Niestety dla sprzedających, jest to zmiana na ich niekorzyść.

Od przyszłego roku Allegro będzie bowiem dzielić koszt takich przesyłek pomiędzy siebie i sprzedającego. To serwis poniesie większą część kosztu, ale sprzedający będzie się musiał "dołożyć do interesu" – obecnie taka opłata nie jest pobierana. Allegro ustaliło, że będzie to koszt 0,99 zł brutto dla zamówień poniżej 100 złotych i 1,99 zł brutto dla zamówień od 100 złotych.

Opisywane zmiany nie są jedynymi, które Allegro planuje wdrożyć w najbliższym czasie. O wszystkich można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (214)