AllPlayer 7 pełen świetnych ulepszeń – to teraz więcej niż odtwarzacz wideo

AllPlayer 7 pełen świetnych ulepszeń – to teraz więcej niż odtwarzacz wideo

07.12.2016 12:04, aktualizacja: 07.12.2016 12:33

Dostępna jest już nowa wersja popularnego odtwarzacza AllPlayer. Zmian i nowości jest sporo, o czym świadczy fakt, że od wersji 7 program jest już czymś więcej, niż tylko odtwarzaczem plików wideo. Nie należy się jednak obawiać zbytniego rozrostu AllPlayera – mimo wysypu nowych funkcji, aplikacja została odchudzona, zoptymalizowana i powinna działać sprawniej niż poprzednie wersje.

Obraz

Pewnym zaskoczeniem może być widok okna nowego AllPlayera tuż po pierwszym uruchomieniu. W centralnym miejscu znajdziemy tam bowiem... wyszukiwarkę filmów! Wystarczy wpisać tytuł ulubionego serialu, aby AllPlayer sam zaproponował listę dostępnych odcinków i rozpoczął strumieniowanie. Twórcy zapewne od pewnego czasu przyglądali się szybkiej ekspansji streamingów, które często zastępują dziś natywne odtwarzacze, i udało im się świetnie odnaleźć w nowych realiach, czapki z głów.

Oprócz wyszukiwarki strumieni, nowy AllPlayer przynosi także zmiany w funkcji słuchania stacji radiowych. Możliwy jest odtąd wybór gatunku muzyki, której chce posłuchać użytkownik czy możliwość tworzenia list odtwarzania. W tym przypadku znów można powiedzieć, że AllPlayer zapatrzył się (i słusznie!) na usługi oparte na streamowaniu. O ile w przypadku wyszukiwarki filmów moglibyśmy się pokusić na porównanie do Netfliksa, tak pogrupowane gatunkowo stacje radiowe i listy odtwarzania kojarzą się z usługami muzycznymi, np. Spotify.

Obraz

W najnowszej wersji AllPlayera zaktualizowano oczywiście kodeki, program ma sobie także bezproblemowo radzić z odtwarzanie plików wideo w rozdzielczości 4K, rozpiętości UltraHD czy formacie WebM. AllPlayer 7 został także dostosowany do Windowsa 10. Najnowszy AllPlayer w wersji 7 z nowościami w pomysłowy sposób upodobniającymi program do usług streamingowych, znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (184)