ALLPlayer: jak włączyć i wyłączyć napisy?

ALLPlayer: jak włączyć i wyłączyć napisy?

AllPlayer: jak włączyć i wyłączyć napisy?
AllPlayer: jak włączyć i wyłączyć napisy?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
07.06.2022 13:27

Włączenie napisów w ALLPlayer to jedna z podstawowych możliwości programu. Chociaż era odtwarzaczy multimedialnych generalnie jest już za nami, to akurat ALLPlayer jest wciąż używany przez wielu użytkowników.

ALLPlayer to wciąż wykorzystywany przez wielu użytkowników odtwarzacz multimedialny. Polski program jest z nami od lat i nadal jest wyjątkowo popularny. Jego możliwości przewyższają produkty zagranicznych potentatów. Jedną z nich jest obsługa napisów, zarówno w formacie .srt jak i popularnym w Polsce formacie .txt. Oto jak je włączyć i wyłączyć w tym popularnym programie.

ALLPlayer: jak włączyć i wyłączyć napisy?

Po uruchomieniu aplikacji włączamy plik wideo (odpowiednia ikona znajduje się w lewym dolnym rogu programu).

ALLPlayer: menu otwórz napisy
ALLPlayer: Otwórz inny plik z napisami

Następnie klikamy na ikonę chmurki (otwórz napisy) i z nowego menu wybieramy opcję Otwórz inny plik z napisami. W uruchomionym eksploratorze odszukujemy lokalizację napisów i klikamy właściwy plik. W tym momencie napisy pojawią się na ekranie filmu.

ALLPlayer: wczytujemy napisy z wybranej lokalizacji
ALLPlayer: wczytujemy napisy z wybranej lokalizacji© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Możemy też zautomatyzować ten proces. Klikamy prawym klawiszem myszki na ekranie z filmem. Z menu wybieramy opcję Parametry programu. W oknie, które się pojawi odnajdujemy zakładkę Napisy.

ALLPlayer: automatyzujemy wczytywanie napisów
ALLPlayer: przechodzimy do zakładki Napisy

W kolejnym kroku zaznaczamy opcję Automatycznie załaduj napisy.

ALLPlayer: włączamy automatyczne wczytywanie napisów
ALLPlayer: włączamy automatyczne wczytywanie napisów© dobreprogramy | Krzysztof Fiedor

Tu ważna uwaga: Napisy zostaną automatycznie załadowanie, jeśli będą znajdować się w tym samym katalogu co odtwarzany film!

Może się zdarzyć, że automatyczne napisy będą nam przeszkadzać podczas odtwarzania filmu, np. skorzystamy z wbudowanego lektora. W tym celu konieczne jest wyłączenie możliwości załadowania napisów automatycznie i w tym samym miejscu, jednak w zakładce Lektor, należy przy tym wyłączyć wyświetlanie napisów.

Jak widać, włączenie i wyłączenie napisów w programie ALLPlayer to nie jest skomplikowany proces i poradzi sobie z nim nawet zupełnie świeży użytkownik komputera, do którego kierowany jest ten poradnik.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)