iOSGryZręcznościoweAlto's Adventure
Alto's Adventure ikona

Alto's Adventure

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Alto's Adventure to doskonały przykład tego jak bardzo oprawa i wykonanie gry mogą wpłynąć na jej odbiór. Pod względem rozgrywki to zwykły endless runners jakich tysiące w sklepie App Store. Do tego mechanika rozgrywki nie należy do najbardziej rozbudowanych. Jednak dzięki dopracowanej, pięknej i spójnej oprawie, gra wybija się znacznie ponad wielu ze swoich konkurentów.

Tradycyjnie dla tego gatunku zabawę rozpoczynamy od interaktywnego samouczka. Dowiemy się z niego jak wykonywać poszczególne akcje, zdobywać punkty i unikać przeszkód. Nasze ruchy ograniczają się do jednej operacji, tapnięcia ekranu. Pojedyncze sprawia, że bohater podskakuje, przytrzymanie palca pozwala wykonać podniebną akrobację. I to tyle.

Wykorzystując ułożenie terenu oraz obiekty możemy zdobywać dodatkowe punkty za akrobacje, do tego po drodze zbieramy monety. Dzięki nim dokupujemy ulepszenia. Nie ma ich zbyt wiele. Co w tego typu produkcjach jest rzadkością, gra nie posiada mikropłatności. Aby motywować nas do jazdy otrzymujemy zadania. Po ich wykonaniu awansujemy na wyższe poziomy i odblokowujemy kolejne.

Jednak tym co najbardziej zachwyca w Alto's Adventure jest wspomniana już oprawa, stylem przypominająco Monument Valley. Zmieniające się warunki pogodowe, pory dnia, generowane losowa poziomy, to wszystko tworzy spójną i bardzo wyrazistą całość. Na równie wysokim poziomie stoi oprawa audio, zarówno muzyka jak i dźwięki.

Alto's Adventure nie posiada wersji próbnej. Płacąc za nią otrzymujemy pełnoprawny produkt pozbawiony mikropłatności. Czy warto? Jeżeli nigdy nie lubiliście gatunku endless runners, ta gra też nie przypadnie Wam do gustu. W innym przypadku warto zaryzykować. To jedna z ładniejszych pozycji dostępnych na iOS.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentSnowman
Liczba pobrań147
Data aktualizacji6 sie 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Alto's Adventure ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)