Amazon Music Unlimited – nowa usługa muzyczna dostępna w Polsce

Amazon Music Unlimited – nowa usługa muzyczna dostępna w Polsce

Amazon Music Unlimited – nowa usługa muzyczna dostępna w Polsce
08.12.2017 14:01, aktualizacja: 08.12.2017 14:57

Amazon właśnie ogłosił rozszerzenie dostępności usługi Amazon Music w w wariancie Unlimited. Na liście europejskich państw, w których można z niej skorzystać znalazła się także Polska. A to sporo zmienia, bo za dostęp do niej trzeba płacić miesięcznie kilka złotych mniej, niż choćby za Spotify.

350207609485354945

Amazon Music dostępne jest na Windowsa, macOS-a oraz Androida oraz w przeglądarce. W planie indywidualnym, wycenionym według dzisiejszego kursu na 16,79 zł (do 3,99 euro należy jeszcze doliczyć przewalutowanie), można korzystać z usługi na 10 urządzeniach.

Dostępne są także abonamenty przeznaczone tylko na głośniki Echo Dot (1,99 euro) oraz pakiet rodzinny, z którego korzystać może 6 użytkowników. W tej cenie użytkownik uzyskuje do fonoteki składającej się z 40 mln utworów. Podobnie, jak w przypadku Spotify, dostępne są liczne tematyczne listy odtwarzania, stacje i systemu rekomendacji.

Zarówno wersja przeglądarkowa, jak i klienty mobilne oraz pulpitowe są łatwe w obsłudze, zaś ich interfejs nie wyróżnia się w stosunku do innych usług muzycznych. Podobnie jak w ich przypadku, w zasadzie jedyna możliwość konfiguracji, jakiej może dokonać użytkownik jest wybór jakości strumieniowanych i pobieranych utworów: niska, zbalansowana, wysoka lub automatyczna, która dostosuje się do jakości połączenia z Siecią.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Muzyka strumieniowana jest w MP3 i AAC i z przepustowością 256 kB/s. Utwory można także pobierać na urządzenia mobilne. Wyróżnikiem Amazon Music Unlimited na tle konkurencji jest nie tylko niska cena, ale także integracja z asystentką Alexa – w prawym dolnym rogu aplikacji mobilnej znajduje się przycisk, którego pacnięcie umożliwi wydanie głosowego polecenia odtwarzania muzyki, np. Alexa, play The Rolling Stones.

Amazon Music Unlimited oferuje bezpłatny okres testowy, który trwa 30 dni. Trzeba przyznać, że jego premiera w Polsce stanowi spore urozmaicenie, a cenowa konkurencyjność może zagrozić dominacji Spotify. Klienty Amazon Music Unlimited są dostępna na Windowsa, macOS-a oraz Androida. Aplikacja na iOS-a nie została jeszcze wydana w Polsce.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)