Amazon Prime Video trafia na Androida TV i zadziała przez Chromecast

Strona głównaAmazon Prime Video trafia na Androida TV i zadziała przez Chromecast
10.07.2019 10:27
Amazon Prime Video trafia na Androida TV
Amazon Prime Video trafia na Androida TV
bDXXIVgC

Serwis streamingowy Amazon Prime Video będzie od teraz obsługiwany przez Google Chromecast i trafi do sklepu z aplikacjami w Androidzie TV. Dzięki temu użytkownicy nowoczesnych telewizorów lub przystawek będą mogli oglądać więcej filmów i seriali.

bDXXIVfV

W Prime Video można znaleźć wiele produkcji, które są dostępne tylko na tej platformie. Przy okazji tej zmiany Google podkreśla, że użytkownicy Chromecasta mają już dostęp do ponad 2 tysięcy zgodnych aplikacji. Obsługa serwisu Amazonu w parze z Chromecastem wymaga najnowszej aplikacji Prime Video oraz co najmniej Androida 5.0 lub iOS 10.1.

Przy okazji Amazon Prime Video pojawi się w większej liczbie urządzeń z Androidem TV, choć w niektórych aplikacja była już dostępna wcześniej. Google nie precyzuje w tym przypadku listy sprzętów, ale zaznacza, że wdrażanie już się rozpoczęło i sugeruje, że aplikacja pojawi się we wszystkich telewizorach i przystawkach z tym systemem. Jak zwykle trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość – u wszystkich nowa aplikacja może być dostępna dopiero za kilka dni lub tygodni.

bDXXIVfX

Wprowadzenie Prime Video do urządzeń Google'a to tylko jedna strona medalu. Równocześnie serwis YouTube trafia sprzętów Amazonu, w tym niektórych telewizorów i przystawek Fire TV. Google zapowiada, że jeszcze pod koniec tego roku pojawi się tu obsługa YouTube TV oraz YouTube Kids, gdzie prezentowane są treści odpowiednie dla dzieci.

bDXXIVgT