Amazon Prime Video trafia na Androida TV i zadziała przez Chromecast

Amazon Prime Video trafia na Androida TV
Amazon Prime Video trafia na Androida TV
Oskar Ziomek

10.07.2019 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis streamingowy Amazon Prime Video będzie od teraz obsługiwany przez Google Chromecast i trafi do sklepu z aplikacjami w Androidzie TV. Dzięki temu użytkownicy nowoczesnych telewizorów lub przystawek będą mogli oglądać więcej filmów i seriali.

W Prime Video można znaleźć wiele produkcji, które są dostępne tylko na tej platformie. Przy okazji tej zmiany Google podkreśla, że użytkownicy Chromecasta mają już dostęp do ponad 2 tysięcy zgodnych aplikacji. Obsługa serwisu Amazonu w parze z Chromecastem wymaga najnowszej aplikacji Prime Video oraz co najmniej Androida 5.0 lub iOS 10.1.

Przy okazji Amazon Prime Video pojawi się w większej liczbie urządzeń z Androidem TV, choć w niektórych aplikacja była już dostępna wcześniej. Google nie precyzuje w tym przypadku listy sprzętów, ale zaznacza, że wdrażanie już się rozpoczęło i sugeruje, że aplikacja pojawi się we wszystkich telewizorach i przystawkach z tym systemem. Jak zwykle trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość – u wszystkich nowa aplikacja może być dostępna dopiero za kilka dni lub tygodni.

Wprowadzenie Prime Video do urządzeń Google'a to tylko jedna strona medalu. Równocześnie serwis YouTube trafia sprzętów Amazonu, w tym niektórych telewizorów i przystawek Fire TV. Google zapowiada, że jeszcze pod koniec tego roku pojawi się tu obsługa YouTube TV oraz YouTube Kids, gdzie prezentowane są treści odpowiednie dla dzieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także