Amazon Prime Video trafia na Androida TV i zadziała przez Chromecast

Strona głównaAmazon Prime Video trafia na Androida TV i zadziała przez Chromecast
10.07.2019 10:27
Amazon Prime Video trafia na Androida TV
Amazon Prime Video trafia na Androida TV

Serwis streamingowy Amazon Prime Video będzie od teraz obsługiwany przez Google Chromecast i trafi do sklepu z aplikacjami w Androidzie TV. Dzięki temu użytkownicy nowoczesnych telewizorów lub przystawek będą mogli oglądać więcej filmów i seriali.

bELxrOnF

W Prime Video można znaleźć wiele produkcji, które są dostępne tylko na tej platformie. Przy okazji tej zmiany Google podkreśla, że użytkownicy Chromecasta mają już dostęp do ponad 2 tysięcy zgodnych aplikacji. Obsługa serwisu Amazonu w parze z Chromecastem wymaga najnowszej aplikacji Prime Video oraz co najmniej Androida 5.0 lub iOS 10.1.

Przy okazji Amazon Prime Video pojawi się w większej liczbie urządzeń z Androidem TV, choć w niektórych aplikacja była już dostępna wcześniej. Google nie precyzuje w tym przypadku listy sprzętów, ale zaznacza, że wdrażanie już się rozpoczęło i sugeruje, że aplikacja pojawi się we wszystkich telewizorach i przystawkach z tym systemem. Jak zwykle trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość – u wszystkich nowa aplikacja może być dostępna dopiero za kilka dni lub tygodni.

bELxrOnH

Wprowadzenie Prime Video do urządzeń Google'a to tylko jedna strona medalu. Równocześnie serwis YouTube trafia sprzętów Amazonu, w tym niektórych telewizorów i przystawek Fire TV. Google zapowiada, że jeszcze pod koniec tego roku pojawi się tu obsługa YouTube TV oraz YouTube Kids, gdzie prezentowane są treści odpowiednie dla dzieci.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bELxrOoD