AMD Ryzen 3000. Seria procesorów wkrótce z poprawionym boostem

Seria AMD Ryzen 3000 wkrótce bez problemów w trybie boost (fot. Materiały prasowe)
Seria AMD Ryzen 3000 wkrótce bez problemów w trybie boost (fot. Materiały prasowe)

04.09.2019 14:11, aktual.: 04.09.2019 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Procesory AMD Ryzen z serii 3000 to poprawa poprzedniej linii i sprawdzają się naprawdę dobrze. Jednak dostrzeżono problemy z nietrzymaniem deklarowanych zegarów w trybie Boost. AMD zamierza naprawić tą niedogodność.

AMD Ryzen trzeciej generacji z problemami tybu boost

Jak donoszą zagraniczne źródła, jedynie około 5,6% układów Ryzen 9 3900X zapewnia deklarowane parametry dla trybu podwyższonego taktowania. AMD nie pozostało głuche na ten przypadek i obiecuje reakcję ze swojej strony. Firma ma poprawić algorytm odpowiedzialny za zwiększenie wydajności swoich CPU w Boost.

W oświadczeniu możemy wyczytać, że AMD przygotowuje nową wersję BIOS dla swoich partnerów, która ma zażegnać problemy nowej serii Ryzenów. Koncern wykrył błąd w oprogramowaniu układowym i ma już 10 września udostępnić nową wersję BIOS. Oczywiście będzie trzeba jeszcze poczekać na reakcję ze strony producentów płyt głównych i uwzględnienie poprawek z ich strony.

Firma zastosuje stosowne poprawki

Nie jest jednak jasne nad poprawkami, dla jakich chipsetów pracuje AMD. Raczej dla wszystkich zgodnych z nowymi Ryzenami, choć niewykluczone, że usprawnienia zobaczymy tylko w przypadku płyt głównych opartych o X570. W oświadczeniu możemy przeczytać:

[quote]"W AMD cieszymy się z dużego zainteresowania, z jakim 3 generacji procesory AMD Ryzen spotykają wśród społeczności entuzjastów i graczy. Uważnie przyglądamy się opiniom na temat naszych produktów i rozumiemy, że niektórzy użytkownicy 3. generacji procesorów AMD Ryzen zgłaszają, że zegary w trybie Boost są poniżej spodziewanych wartości. Choć częstotliwość pracy w tym trybie zależy od wielu czynników, w tym obciążenia, konstrukcji komputera, systemu chłodzenia, to dokładnie przyjrzeliśmy się uwagom naszych klientów i zidentyfikowaliśmy problem w oprogramowaniu firmware, który redukuje taktowanie w niektórych sytuacjach. Jesteśmy w trakcie przygotowania aktualizacji dla oprogramowania BIOS naszych partnerów produkujących płyty główne, które ma na celu rozwiązać problem i zapewnić dodatkowe optymalizacje wydajności w trybie Boost. 10 września poinformujemy o spodziewanej dostępności nowych wersji BIOS."[/quote]

Źródło: AMD, wccftech

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)