Amerykańscy regulatorzy zatwierdzają przejęcie McAfee przez Intela

23.12.2010 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) zatwierdziła kupno firmy McAfee przez Intela. Proces przejęcia zakończy się zapewne w połowie 2011 roku, o ile sprawy nie przedłuży badanie antymonopolowe Komisji Europejskiej.

Pod koniec września tego roku Intel kupił większość akcji firmy McAfee, jednego z największych producentów oprogramowania zabezpieczającego. Wartość transakcji wyniosła w sumie 7,68 mld dolarów. Za każdą akcję McAfee Intel zapłacił 48 dolarów. Jak podaje serwis CNet, transakcja została już zatwierdzona przez FTC. Amerykańska Komisja przyglądała się przez ostatnie miesiące, czy zakup McAfee był zgodny z prawem. Pozytywna opinia FTC nie oznacza jednak, że właściciele Intela mogą spać spokojnie - przejęciu McAfee przygląda się także Unia Europejska.

Jak informowaliśmy tydzień temu, europejscy regulatorzy antymonopolowi poważnie zainteresowani są transakcją. Unia Europejska ma czas do 12 stycznia 2011 roku, aby zdecydować o rozpoczęciu rewizji umowy lub wszczęciu postępowania prawnego przeciwko Intelowi. Bez względu na ostateczną decyzję komisji, transakcji nie uda się sfinalizować przed końcem tego roku, jak planował zarząd Intela. Jeśli Komisja Europejska zatwierdzi przejęcie, zostanie ono sfinalizowane zapewne w pierwszej połowie 2011 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)