Blog (0)
Komentarze (0)
Recenzje (0)

LBRY — czyli odskocznia od YouTube

Strona główna@Madiator2011LBRY — czyli odskocznia od YouTube
15.01.2019 00:46

Teraźniejsze problemy

Dzisiejszy internet zdominowany jest przez gigantów takich jak Google, Facebook, Amazon etc. Codziennie przez ich serwery przelatują setki różnych danych pokroju zdjęć, filmów. Ale czy wiemy co się dzieje z tymi danymi? Czy na pewno są one pod naszą kontrolą? Dowiecie się tego czytając dalej.

Dlaczego zrezygnowałem z YouTuba?

Nie wiem kiedy to tak dokładnie było, ale pewnego dnia wprowadziło nowe wymagania dotyczące zarabiania na YouTube. Jako iż nie jestem twórcą z milionami subskrypcji na liczników, możliwość zarabiania została mi wyłączona. Ten sam problem dotknął wielu innych mniejszych twórców. Mimo część z nich robi materiały wysokiej jakości, nie mają szansy na ukazaniu się światu bo YouTube pokazuje tylko największych twórców, dlatego trudno jest zacząć swoją karierę na tej platformie. Innym problemem tej platformy jest słynny system Content ID. Często ten system miewał problemy pokroju blokowania filmów, które nie naruszały praw autorskich. Na najśmieszniejszy przypadek na który trafiłem to 3 godzinny film z białym szumem (aka dźwięki, które pomagają zasnąć) , a tu niespodzianka 4 firmy upominają się, że dany film zawiera ich utwory :D .

Więc co mamy zrobić w takiej sytuacji?

Sieć rozproszona i Blockchain na ratunek

Blockchain to magiczne słowo, które jest popularne w mediach. Jak słyszy się je usłyszy to pierwsze skojarzenie to Bitcoin. W przypadku platformy LBRY blockchain jest gigantyczną bazą danych, która zawiera w sobie informacje na temat kto jest autorem danej treści, jaki to rodzaj treści. Danych w tej bazie danych nie zmieni nikt za wyjątkiem osoby która ją wrzuciła (osoba posiadająca klucz prywatny). Blockchain to także kryptowaluty. Specjalnie dla platformy LBRY została utworzona wewnętrzna forma płatności LBC, umożliwia ona wspieranie ulubionych twórców, kupowaniu płatnych treści ( na tej platformie możesz zdecydować czy chcesz udostępnić treść za darmo czy za określoną cene), walutę tą można wymieniać na inne kryptowaluty.

Walutę można zdobyć na wiele sposobów np. system nagród, napiwki od innych osób, YouTube Sync (tak można zarobić za synchronizowanie swojego kanału YouTube na platformę, proces ten jest automatyczny) czy przez program funduszowy o którym dowiecie się więcej na temat w kolejnym wpisie na blogu.

Drugą integralną częścią platformy jest sieć BitTorrent, która umożliwia przesyłanie plików między użytkownikami, dzięki temu nasz plik nie zniknie z sieci, chyba że sam go skasujesz.

Legalność

Jak wiadomo jest prawo, jak i są ci co je łamią. Nawet na YouTube można znaleźć pełne kopie filmów. Jeśli interesują was informację o legalności zapraszam was do przeczytania informacji z oficjalnej strony kliknij tutaj .

Bonus

Specjalnie dla czytelników dobreprogramy.pl wraz z LBRY przygotowaliśmy mały prezent, który pozwoli wam się zapoznać z platformą.

Dla pierwszych 100 czytelników, którzy wpiszą w aplikacji kod "dp-madiator-lbry" otrzymają kilka LBC na start.

Aplikację możecie pobrać z oficjalnej strony lbry.io

Mam nadzieję, że uda się ją dodać do bazy programów na dobreprogramy.pl :D

PS.

Jest to mój pierwszy wpis na blogu, dlatego byłoby mi niezmiernie miło usłyszeć waszą opinię na temat co poprawić, ulepszyć etc :)

Do redakcji DP jeśli są jakieś zastrzeżenia proszę o kontakt :)

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.