Intel domagał się od AMD porównania procesorów w grach, dostał w zęby

Strona głównaIntel domagał się od AMD porównania procesorów w grach, dostał w zęby
11.06.2019 03:16
Fot. Twitch (AMD)

– Jeśli chcecie mówić, że dysponujecie najlepszym procesorem, pokonajcie nas w prawdziwym świecie gier – wzywał AMD do rywalizacji w przeddzień konferencji na E3 Jon Carvill, wiceprezes ds. marketingu firmy Intel. Przedstawiciel niebieskich zdewaluował tym samym testy wydajności AMD z targów Computex 2019, gdzie w porównaniach użyto benchmarku Cinebench R20. Na nieszczęście Carvilla, czerwoni zdecydowali się podjąć wyzwanie.

Pomyślicie pewnie, że padły jakieś liczby wyssane z palca i teraz AMD będzie prężyć muskuły do czasu, aż zweryfikują ich recenzenci. Ale to błędny trop.

Porównania Ryzena 9 3900X z Core i9-9900K, Ryzena 7 3800X z Core i7-9700K i Ryzena 5 3600X z Core i5-9600K wypadły mniej więcej tak, jak można się było tego spodziewać. Mając na uwadze, że Zen 2 to matematycznie Zen+ usprawniony pod względem IPC o 15 proc. Raz nieco lepsi są jedni, innym razem – drudzy. Nic nadzwyczajnego, chciałoby się rzec.

Fot. Twitch (AMD)

Dodatkowo jednak czerwoni postanowili odpłacić się za prześmiewkę. Wiedząc, że "The Division 2" potrafi mocno obciążyć do 16 wątków, puścili na Ryzenie 9 3900X i Core i9-9900K strumień na YouTube'a przy teoretycznie nie najbardziej wymagającym presecie "Slow". Efekt łatwo przewidzieć. 24-wątkowy czip AMD zapewnił płynność transmisji na poziomie 59 kl./s, 16-wątkowy Intel zaś – 1,6 kl./s, przy identycznej na obydwu procesorach płynności samej rozgrywki.

Fot. Twitch (AMD)

Owszem, optymalne jest strumieniowanie na karcie graficznej, a sam test nie jest de facto klasycznym porównaniem wydajności w grze, lecz próbą wielozadaniowości. Mocno związaną z graniem, ale odpowiednio zaaranżowaną i przeprowadzoną w korzystnym dla AMD scenariuszu. Tak czy owak, widownia zareagowała na to salwą śmiechu i gromkimi brawami.

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.