Laptopy AMD Ryzen 4000U: firma chwali się szybkością kodowania wideo

Strona głównaLaptopy AMD Ryzen 4000U: firma chwali się szybkością kodowania wideo
22.07.2020 15:56
fot. Tech Spurt

Wczoraj AMD ogłosiło wprowadzenie nowych procesorów Ryzen 4000 G dla stacjonarnych zestawów PC. Seria 4000 U trafiła już wstępnie także na laptopy, a producent sprzętu zademonstrował właśnie, na jaką możemy liczyć od nich wydajność.

Na firmowym blogu, "Czerwoni" zaprezentowali serię statystyk, ukazujących, jak sprawnie mobilne AMD Ryzen 4000 U radzą sobie z Adobe Premiere Pro, programem do obróbki wideo.

Do tej pory program Adobe preferował raczej komponenty Intela i Nvidii, ale teraz AMD nie ma czym się wstydzić.

Laptopy AMD Ryzen 4000U obsługują najnowszy mechanizm AMD - Advanced Media Framework, dzięki któremu wspierają sprzętowo kodowanie materiałów w h.264 oraz HEVC.

Warto zaznaczyć, że laptopy z tej klasy wcześniej nie poradziłyby sobie z takim zadaniem jeszcze parę lat temu.

Tymczasem laptop Lenovo Yoga Slim 7 (z Ryzen 7 4800U na pokładzie) był w stanie zakodować 40-minutowy materiał Apple ProRes 4444 4K 60P QuickTime w 17:22 minuty (przy włączonym kodowaniu GPU, zajęło to 12:20 min.).

wyniki kodowania wideo w Adobe Premiere Pro - laptopy AMD Ryzen 4000U, fot. AMD

Modelom z AMD Ryzen 7 4700U i Ryzen 5 4500U zadanie to zajęło odpowiednio 19:42 i 26:57 min. To całkiem niezłe wyniki jak na ultrabooka.

Procesory AMD Ryzen z serii 4000U są dostępne w tzw. ultramobilnych laptopach od maja 2020 roku.

Niestety "Czerwoni" nie porównali swoich wyników do rywali z Intela. Zapewne bardziej chodziło tutaj o przełamanie hegemonii Nvidii/Intela w temacie kodowania wideo w Adobe Premiere Pro.

[frame]Adobe Premiere Pro na Windowsa i macOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.[/frame]

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.