Android 12 Beta 2 dostępny. Google eksperymentuje ze skrótem do opcji Wi‑Fi

Google udostępnił kolejną betę Androida 12
Google udostępnił kolejną betę Androida 12
Źródło zdjęć: © GETTY | Bloomberg
Oskar Ziomek

10.06.2021 16:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android 12 został udostępniony w wersji Beta 2. Testerzy korzystający ze smartfonów Google Pixel mogą więc rozpocząć analizę nowych funkcji, które pojawiły się w systemie. Wśród nich nieco zmienione działanie skrótu do opcji Wi-Fi na pasku powiadomień.

O wszystkich zmianach w tym wydaniu Androida 12 można przeczytać na blogu dla deweloperów Google. Nowości jest sporo, a jedną z ciekawszych, które mogą zainteresować wszystkich użytkowników smartfonów, wydaje się być przeprojektowane działanie skrótu do opcji Wi-Fi, który jest dostępny na pasku powiadomień.

W Androidzie 12 Beta 2 nie jest to prosty "włącznik Wi-Fi", ale skrót do nowego menu, które ma pomóc szybko przełączać się między nadajnikami. Google podaje, że chce w ten sposób ułatwić przełączanie się użytkowników pomiędzy dostawcami internetu i diagnozowanie usterek. To jeszcze szybszy dostęp do listy Wi-Fi, niż obecnie poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku na pasku powiadomień Androida. Dodatkowo można stąd także kontrolować połączenie z internetem dzięki sieci komórkowej.

Android 12 Beta 2 i nowy pomysł na szybki dostęp do opcji Wi-Fi
Android 12 Beta 2 i nowy pomysł na szybki dostęp do opcji Wi-Fi© Blog Google

Zmiana zachowania przycisku na pasku powiadomień to oczywiście nie wszystko. Inne nowości to między innymi wskaźniki aktywności mikrofonu i kamery wraz z możliwością ich globalnego wyłączenia. To zmiany, które były zapowiadane na konferencji Google I/O 2021, kiedy omawiano kluczowe nowości planowane w Androidzie 12. Do tego dochodzi szereg zmian "pod maską", które mają wpływać na ogólną wydajność systemu.

Android 12, zgodnie z obecnym harmonogramem, pojawi się na rynku w finalnej wersji w drugiej połowie roku. Google przewiduje osiągnięcie "statusu stabilności" platformy w sierpniu. Od tego momentu do realnej aktualizacji w telefonach może jednak minąć jeszcze sporo czasu. Jeśli wszystko odbędzie się w podobnym tempie, jak w poprzednich latach, realnie pierwsze smartfony otrzymają stabilnego Androida 12 pod koniec 2021 roku i na początku 2022.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)