Android Auto 14.8 do pobrania. Nowy skrót w Google Maps

Android Auto 14.8 jest już dostępny do pobrania dla kierowców. Zmiany na pierwszy rzut oka wydają się kosmetyczne, ale w nowej wersji oprogramowania zauważono kilka nowości na etapie testów. Modyfikacje w Androidzie Auto 14.8 dotyczą Map Google i Asystenta.

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © Mapy Google, Wikimedia Commons, dobreprogramy

Android Auto 14.8 zaczyna trafiać do pierwszych telefonów, a wraz z nim niewielkie zmiany dotyczące obsługi. Jak zauważono już na etapie testów bety, na ekranie głównym w Mapach Google pojawił się przycisk będący skrótem do wytyczenia trasy do pracy, do czego nie trzeba już zagłębiać się na listę ulubionych celów. Przycisk znalazł miejsce obok okienka wyszukiwania adresu w Mapach Google. W podobny sposób mógłby tu być także wyświetlany skrót do nawigacji do domu.

Na etapie testów to rozwiązanie nie działało jeszcze sprawnie w Androidzie Auto 14.8 - podaje serwis 9to5Google. Jednak można się spodziewać, że w finalnej wersji zostało to już dopracowane i udostępnione kierowcom. Z drugiej strony Google jest znany z wdrażania nowości transzami po stronie serwera i niewykluczone, że ta opcja jest dopiero testowana przed ostateczną premierą w przyszłych wydaniach Androida Auto lub w późniejszym czasie, gdy do telefonów trafią wydania aplikacji z odpowiednimi zmianami "pod maską" w tym zakresie.

Równolegle w Androidzie Auto 14.8 zauważono jednak także inną zmianę. Google zdaje się ostatecznie odcinać od koncepcji głosowego Asystena na rzecz komunikacji z Gemini. Jak zauważono, z ustawień programu sukcesywnie znikają wzmianki o Asystencie Google, co wydaje się naturalną konsekwencją zwłaszcza po tegorocznej konferencji Google I/O, gdzie o znaczeniu AI wspominano wielokrotnie i podkreślano jej znaczenie także w kontekście samego Androida Auto.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kierowcy nie powinni zwlekać z instalacją aktualizacji Androida Auto 14.8, bo często tylko w ten sposób mogą się przybliżyć do wdrażanych sukcesywnie nowości - nawet, jeśli te są tylko włączane po stronie serwera. W niedługim czasie kierowcy powinni się także spodziewać uruchomienia dostępu do aplikacji wyświetlających filmy, w tym choćby Netfliksa czy YouTube'a podczas postoju, co Google zapowiedział również na 2025, a w Androidzie Automotive jest już dostępne.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
oprogramowanietechmotoAndroid Auto

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (22)