Android Auto 6.7 na horyzoncie. Do samochodów trafią gry w HTML5

Gry w Androidzie Auto
Gry w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © Imgur
Oskar Ziomek

13.07.2021 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto już niedługo pozwoli uruchamiać gry na ekranie w samochodzie - wynika z analizy APK Androida Auto 6.7 beta. Niektórzy zauważyli w smartfonach aplikację GearSnacks, która pozwala włączyć 8 gier i pokazuje się jako zgodna z Androidem Auto.

Android Auto może już niedługo zaoferować kierowcom dostęp do gier HTML5 dzięki wykorzystaniu aplikacji GearSnacks związanej z platformą Google GameSnacks - wynika z analizy APK i informacji serwisu XDA Developers. Po otwarciu Androida Auto na aplikacje firm trzecich, byłaby to z pewnością jedna z największych nowości w systemie od czasu gruntownej przebudowy interfejsu w 2019 roku.

Na razie szczegóły obsługi gier przez Androida Auto nie są znane, ale wszystko wskazuje na to, że chodzi o bezpośredni dostęp do niewielkich gier HTML5 bezpośrednio ze strony GameSnacks - oczywiście na ekranie w samochodzie. W testowym Androidzie Auto 6.7 już teraz można znaleźć linki do 8 gier, które najprawdopodobniej zostały już zoptymalizowane pod kątem obsługi z poziomu samochodu, oto one:

  • Zoo Boom
  • Onet Connect Classic
  • Cannonballs 3D
  • Pin the UFO
  • 2048 Giant
  • Find 500 Differences
  • Unblock That
  • Bubble Woods
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier

Warto podkreślić, że gry w Androidzie Auto będzie można uruchamiać wyłącznie w samochodach z dotykowymi ekranami i nie uda się tego zrobić, póki pojazd nie będzie zaparkowany. Na tym etapie nie jest jednak jasne, czy jako zabezpieczenie zostanie wykorzystany wyłącznie sygnał hamulca postojowego, czy także informacje z GPS-a o potencjalnym poruszaniu się pojazdu. Taka kombinacja byłaby bezpieczniejsza.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie gry będą dostępne dla kierowców z Androidem Auto. Wszystko wskazuje jednak, że w wersji testowej już działają, więc niewykluczone, że do samochodów trafią wraz ze stabilnym Androidem Auto 6.7. Jego premiery spodziewamy się już na dniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)