Android Auto 6.7 na horyzoncie. Do samochodów trafią gry w HTML5

Android Auto 6.7 na horyzoncie. Do samochodów trafią gry w HTML5
13.07.2021 15:00
Gry w Androidzie Auto
Gry w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © Imgur

Android Auto już niedługo pozwoli uruchamiać gry na ekranie w samochodzie - wynika z analizy APK Androida Auto 6.7 beta. Niektórzy zauważyli w smartfonach aplikację GearSnacks, która pozwala włączyć 8 gier i pokazuje się jako zgodna z Androidem Auto.

Android Auto może już niedługo zaoferować kierowcom dostęp do gier HTML5 dzięki wykorzystaniu aplikacji GearSnacks związanej z platformą Google GameSnacks - wynika z analizy APK i informacji serwisu XDA Developers. Po otwarciu Androida Auto na aplikacje firm trzecich, byłaby to z pewnością jedna z największych nowości w systemie od czasu gruntownej przebudowy interfejsu w 2019 roku.

Na razie szczegóły obsługi gier przez Androida Auto nie są znane, ale wszystko wskazuje na to, że chodzi o bezpośredni dostęp do niewielkich gier HTML5 bezpośrednio ze strony GameSnacks - oczywiście na ekranie w samochodzie. W testowym Androidzie Auto 6.7 już teraz można znaleźć linki do 8 gier, które najprawdopodobniej zostały już zoptymalizowane pod kątem obsługi z poziomu samochodu, oto one:

  • Zoo Boom
  • Onet Connect Classic
  • Cannonballs 3D
  • Pin the UFO
  • 2048 Giant
  • Find 500 Differences
  • Unblock That
  • Bubble Woods
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier
Android Auto 6.7 beta z obsługą gier

Warto podkreślić, że gry w Androidzie Auto będzie można uruchamiać wyłącznie w samochodach z dotykowymi ekranami i nie uda się tego zrobić, póki pojazd nie będzie zaparkowany. Na tym etapie nie jest jednak jasne, czy jako zabezpieczenie zostanie wykorzystany wyłącznie sygnał hamulca postojowego, czy także informacje z GPS-a o potencjalnym poruszaniu się pojazdu. Taka kombinacja byłaby bezpieczniejsza.

Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie gry będą dostępne dla kierowców z Androidem Auto. Wszystko wskazuje jednak, że w wersji testowej już działają, więc niewykluczone, że do samochodów trafią wraz ze stabilnym Androidem Auto 6.7. Jego premiery spodziewamy się już na dniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)