Android Auto 7.0 ma problem z muzyką. Raz gra samochód, raz smartfon

Android Auto 7.0 ma problem z muzyką. Raz gra samochód, raz smartfon

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
28.10.2021 11:10

Android Auto 7.0 sprawia niektórym kierowcom problemy z muzyką. Okazuje się, że system w nieuzasadnionych momentach przełącza dźwięk między głośnikami samochodu a smartfonem. Pierwsze zgłoszenia sugerują, że usterka dotyczy wyłącznie smartfonów serii Google Pixel.

W praktyce trudno mieć jednak taką pewność, bo zdarzały się już przypadki, kiedy pierwsze zgłoszenia błędów w Androidzie Auto wskazywały na problem z konkretną parą smartfon-samochód, ale finalne błąd okazywał się mieć szerszy zasięg. Tym razem pierwsze przypadki dotyczą modelu Pixel 4XL w Polsce raczej niepopularnych, ale warto wiedzieć o tej usterce, by nie zdziwić się, jeśli ktoś spotka ją w swoim przypadku.

Jak podają kierowcy, problem polega na losowym przełączaniu dźwięku pomiędzy głośnikami samochodu, a smartfonu, w przypadku gdy ten jest podłączony do auta przewodem USB. Jak tłumaczą użytkownicy, w niektórych przypadkach muzyka jest przełączana kilka razy w ciągu paru minut, innym razem - dźwięk wydobywa się bezbłędnie z głośników samochodu przez kilkadziesiąt minut z rzędu.

Użytkownicy Androida Auto podają, że problem objawia się m.in. przy korzystaniu ze Spotify czy YouTube Music. Na tę chwilę twórcy systemu nie odnieśli się do usterki, więc nie wiadomo kiedy zostanie rozwiązana. Kierowcy we własnym zakresie sprawdzili już różne przewody (które nie mają wpływu na sprawę) oraz odtwarzanie przez Bluetooth (które działa bezbłędnie), toteż drogą eliminacji źródłem problemu wydaje się być wyłącznie Android Auto.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)