Android Auto znów sprawia problemy kierowcom. W sieci można trafić na zgłoszenia, z których wynika, że po jednej z ostatnich aktualizacji system przestał się łączyć z jednostką w samochodzie. To w praktyce uniemożliwia korzystanie z nawigacji.

bETXCaSt

Jak donosi autoevolution powołując się na zgłoszenia użytkowników Androida Auto z oficjalnego forum, niektórzy kierowcy mają problemy ze zmuszeniem systemu do działania. Wiele wskazuje na to, że źródłem usterki może być jedna z wrześniowych aktualizacji Androida Auto i na tę chwilę nie wiadomo, czy dopiero co wydany Android Auto 7.0 rozwiązuje opisywany problem.

Jeden z kierowców na forum skarży się, że nie jest w stanie połączyć swojego Samsunga Galaxy S21 Ultra z samochodem. Ten sam problem dotyczy smartfonu jego żony, ale warto podkreślić, że to taki sam model. To może mieć spore znaczenie, zważywszy, że już w przeszłości część problemów Androida Auto pojawiała się tylko w parze z konkretnymi smartfonami.

Niestety, choć problem potwierdziło już kilku użytkowników, na forum zespół odpowiedzialny za Androida Auto poleca spróbować we własnym zakresie rozwiązać problem upewniając się, że połączenie jest prawidłowe, a dopiero potem kontaktować się indywidualnie. Kierowcy potwierdzili, że zastosowanie się do wszystkich zasad ogólnych jak na razie nie wyeliminowało błędu. Niewykluczone, że łatka pojawi się dopiero w najbliższych miesiącach.

bETXCaSv
Android Auto bez problemów z Asystentem Google. Jest aktualizacja
Android Auto bez problemów z Asystentem Google. Jest aktualizacja

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (49)
bETXCaTr