Android Auto bez problemów z Asystentem Google. Jest aktualizacja

Android Auto bez problemów z Asystentem Google. Jest aktualizacja

Android Auto w BMW
Android Auto w BMW
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Oskar Ziomek
01.09.2021 15:32

Android Auto nie powinien się już kojarzyć z problemami dotyczącymi wyszukiwania punktów w pobliżu kierowcy podczas korzystania z nawigacji. Google wydał aktualizację... aplikacji Google, która powinna wyeliminować tę usterkę.

W kontekście problemów Androida Auto po raz kolejny okazuje się, że za niektóre odpowiada aplikacja Google - zwraca uwagę serwis autoevolution. Po najnowszej aktualizacji użytkownicy nie powinni już doświadczać problemów, w wyniku których w Androidzie Auto podczas nawigacji w niektórych przypadkach porady Asystenta Google nie miały sensu.

Usterka polegała na niewłaściwej obsłudze zapytań powiązanych z obecną lokalizacją pojazdu. Asystent Google zapytany na przykład o "stacje benzynowe w pobliżu", w praktyce proponował nawigowanie do stacji w pobliżu adresu domowego użytkownika, a nie blisko jego faktycznego położenia na mapie.

Jak wynika z najnowszych doniesień, rozwiązaniem tego problemu jest instalacja najnowszych wersji zarówno Androida Auto, jak i aplikacji Google - przynajmniej w teorii. Skuteczną naprawę uda się jednak dopiero potwierdzić, gdy większa liczba kierowców dotychczas doświadczających opisywanej usterki, zdecyduje się zaktualizować oprogramowanie i potwierdzić, że problem zniknął.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)