Android Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google

Android Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Karolina Kowasz
19.08.2021 13:45

Google potwierdziło, że aplikacja Android Auto for Phone Screens, dedykowana jako rozwiązanie na smartfony, przestanie działać wraz z wydaniem Androida 12. Użytkownicy starszych wersji systemu podobno będą mogli jednak dalej z niej korzystać.

W rozmowie z 9to5Google, firma potwierdziła, że program zostanie wyłączony. Już teraz użytkownicy niektórych smartfonów po uruchomieniu aplikacji mogą zobaczyć okienko z informacją, że jest ona dostępna tylko dla samochodów.

Długo zapowiadane wyłączenie

Android Auto for Phone Screens został stworzony przez Google jako aplikacja, mająca być chwilowym ułatwieniem na czas, gdy firma będzie w stanie wydać zaplanowany tryb jazdy z Asystentem Google. Wszystko wskazuje więc na to, że po udostępnieniu i dopracowaniu, Google jest w końcu gotowe pożegnać się z aplikacją, którą samo nazywało "prowizorycznym rozwiązaniem".

W swoim oświadczeniu Google podało, że tryb jazdy Asystenta Google to kolejna ewolucja. Dla osób, które korzystają z Android Auto w obsługiwanych pojazdach, to doświadczenie nie zniknie. Te osoby, które korzystały z funkcji na telefonie, zostaną przeniesione do trybu samochodowego Asystenta Google. Począwszy od Androida 12, tryb jazdy Asystenta Google będzie wbudowanym trybem jazdy mobilnej.

Przyszłość Androida Auto

Biorąc pod uwagę, że także rynek samochodów zmienił się znacząco przez ostatnie lata i coraz łatwiej o pojazdy obsługujące takie programy jak Android Auto, decyzja Google wydaje się być w pełni trafiona. Póki co firma nie planuje usuwać wersji dedykowanej smartfonom ze swojego sklepu, jednak użytkownicy nie powinni być zdziwieni, gdy zobaczą na ekranie komunikat o jej wyłączeniu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)