Android Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google

Strona głównaAndroid Auto dla smartfonów przestanie działać. Alternatywą możliwość jazdy z Asystentem Google
19.08.2021 13:45
Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Google potwierdziło, że aplikacja Android Auto for Phone Screens, dedykowana jako rozwiązanie na smartfony, przestanie działać wraz z wydaniem Androida 12. Użytkownicy starszych wersji systemu podobno będą mogli jednak dalej z niej korzystać.

W rozmowie z 9to5Google, firma potwierdziła, że program zostanie wyłączony. Już teraz użytkownicy niektórych smartfonów po uruchomieniu aplikacji mogą zobaczyć okienko z informacją, że jest ona dostępna tylko dla samochodów.

Długo zapowiadane wyłączenie

Android Auto for Phone Screens został stworzony przez Google jako aplikacja, mająca być chwilowym ułatwieniem na czas, gdy firma będzie w stanie wydać zaplanowany tryb jazdy z Asystentem Google. Wszystko wskazuje więc na to, że po udostępnieniu i dopracowaniu, Google jest w końcu gotowe pożegnać się z aplikacją, którą samo nazywało "prowizorycznym rozwiązaniem".

W swoim oświadczeniu Google podało, że tryb jazdy Asystenta Google to kolejna ewolucja. Dla osób, które korzystają z Android Auto w obsługiwanych pojazdach, to doświadczenie nie zniknie. Te osoby, które korzystały z funkcji na telefonie, zostaną przeniesione do trybu samochodowego Asystenta Google. Począwszy od Androida 12, tryb jazdy Asystenta Google będzie wbudowanym trybem jazdy mobilnej.

Mapy Google w Android Auto na wakacje – zobacz, jak pobrać i zainstalować
Mapy Google w Android Auto na wakacje – zobacz, jak pobrać i zainstalować

Przyszłość Androida Auto

Biorąc pod uwagę, że także rynek samochodów zmienił się znacząco przez ostatnie lata i coraz łatwiej o pojazdy obsługujące takie programy jak Android Auto, decyzja Google wydaje się być w pełni trafiona. Póki co firma nie planuje usuwać wersji dedykowanej smartfonom ze swojego sklepu, jednak użytkownicy nie powinni być zdziwieni, gdy zobaczą na ekranie komunikat o jej wyłączeniu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (9)