Android Auto i kolejny problem - tym razem z odtwarzaniem muzyki

Android Auto i kolejny problem - tym razem z odtwarzaniem muzyki

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
17.12.2021 07:52

Użytkownicy Androida Auto zauważyli nowy, uciążliwy błąd w systemie. W niektórych przypadkach oprogramowanie ignoruje ustawienia odtwarzania muzyki i domyślnie uruchamia ją przez aplikację YouTube Music, choć kierowcy tego nie chcą.

Na problem zwrócił uwagę serwis autoevolution, powołując się na wątek otwarty na oficjalnym forum użytkowników Androida Auto jeszcze pod koniec listopada. Kierowcy skarżą się, że podczas używania Asystenta Google, system automatycznie próbuje uruchomić zadaną muzykę w YouTube Music, zamiast korzystać na przykład z lokalnej pamięci urządzenia, jak chciałby jeden z użytkowników.

Problem potwierdziło kilka osób i z uwagi na brak reakcji Google'a na zgłoszenie sprawy jako usterki, pojawiają się spekulacje, że może to nie być błąd, a celowe działanie producenta, który próbuje w ten sposób zareklamować swój serwis muzyczny. Na tym etapie nie ma jednak na to żadnych dowodów, a błędy w Androidzie Auto są na porządku dziennym, więc taka teoria jest na tę chwilę raczej przesadzona.

Chociaż Google nie potwierdził jeszcze problemu, można się spodziewać, że poprawki w zakresie obsługi muzyki trafią do kierowców wraz z kolejnym wydaniem Androida Auto lub po aktualizacji aplikacji Google. Zmiany w tym programie często mają bezpośrednie przełożenie na jakość działania Androida Auto, a głównie funkcji związanych z wykorzystaniem Asystenta Google.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)