Android Auto najlepszym wyborem do samochodu: ma jedną znaczącą przewagę

Android Auto najlepszym wyborem do samochodu: ma jedną znaczącą przewagę

Android Auto najlepszym wyborem do samochodu: ma jedną znaczącą przewagę
28.06.2018 11:37

Przy pierwszym kontakcie z Android Auto lub Apple CarPlay można odnieść wrażenie, że są one zbyt ubogie. Jednak to właśnie prostota była jednym z głównym celów podczas projektowania. Według przeprowadzonych badań założenia przyniosły oczekiwane rezultaty.

Badania zostały przeprowadzone przez AAA Foundation for Traffic Safety we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Utah. Sprawdzono pięć różnych modeli samochodów i porównano zastosowane w nich systemy infotainment z Android Auto i Apple CarPlay. Celem było sprawdzenie ergonomii, czytelności i jak długo zajmują wybrane czynności, które musi wykonać kierowca.

Z badania wynika, że w Android Auto nawet o 24% (5 sekund) szybciej wykonamy połączenie telefoniczne. W przypadku wprowadzenia celu w nawigacji różnica jest jeszcze większa, oprogramowanie Google zyskuje przewagę na poziomie 31% (15 sekund szybciej). Porównywalne wyniki osiąga również Apple CarPlay. Wartości są naprawdę znaczące, bowiem świadczą, że kierowca musi poświęcić znacznie więcej uwagi podczas korzystania z wbudowanego systemu infotainment, odrywając wówczas wzrok od drogi.

BMW iDrive.
BMW iDrive.

Warto jednak zwrócić uwagę, że większość producentów samochodów stosuje własne oprogramowanie, które może znacząco się różnić, zarówno pod względem interfejsu, jak i sposobu wprowadzania danych. W badaniu zostały wykorzystane samochody: Honda Ridgeline, Ford Mustang, Chevrolet Silverado, Kia Optima i Ram 1500. Zabrało jednak marek, które potrafią dostarczyć dopracowane i wygodne rozwiązania infotainment.

Testowaliśmy już Android Auto i Apple CarPlay. Faktycznie względem wielu systemów infotainment wypadają lepiej. Po prostu wykonanie podstawowych zadań jest wygodniejsze i przede wszystkim szybsze. Jednak wciąż oprogramowanie Google czy Apple pozostaje w tyle za chociażby BMW iDrive czy nawet nastawionym na dotyk nowym Audi MMI.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)