Android Auto nie będzie już potrzebny. Polestar 2 pierwszym samochodem z systemem Google

Android Auto nie będzie już potrzebny. Polestar 2 pierwszym samochodem z systemem Google

Volvo Polestar 2 będzie oferował dostęp do usług Google. (depositphotos)
Volvo Polestar 2 będzie oferował dostęp do usług Google. (depositphotos)
06.01.2019 11:17

Należąca do Volvo marka Polestar opublikowała zdjęcie zapowiadające nowy samochód. Polestar 2, bo tak ma się nazywać, zapewni osiągi dobrego elektrycznego auta, a ponadto nie będzie potrzebował smartfonu z aplikacją Android Auto, aby oferować dostęp do usług Google.

Polestar 2 ma być konkurentem m.in. do Tesli Model 3. Zasięg na pełnym ładowaniu ma wynosić prawie 500 km, a elektryczny silnik ma generować 400 KM. Mówimy więc o samochodzie o sportowej specyfikacji. Najpewniej będzie to także pierwszy samochód, który zostanie wyposażony w system Android HMI.

Polestar 2 – samochód z Androidem

Android HMI będzie bazował na zwykłym Androidzie, który stosowany jest m.in. w smartfonach czy tabletach. Zostanie on dostosowany do obsługi w samochodzie. Oczekiwać więc można dostępu tylko do wybranych aplikacji, a także prostego interfejsu z dużymi i czytelnymi elementami. Oczywiście nie zabraknie usług Google, jak Mapy Google czy Asystent Google – wszystko to bez potrzeby podłączania smartfonu z aplikacją Android Auto.

źródło: electrek.co
źródło: electrek.co

Volvo już od dłuższego czasu współpracuje z Google. Podczas konferencji Google I/O 2018 ogłoszono, że system rozrywki Volvo Sensus pozwoli uruchamiać kluczowe aplikacje i funkcje znane właśnie z Androida. Ponadto, zapewni on dostęp do Sklepu Play z listą aplikacji przygotowanych z myślą o wykorzystaniu w samochodzie (np. Spotify).

Zastosowanie Androida, jako oprogramowania do zarządzania systemem infotainment, można uznać za kolejny krok w integracji usług Google z samochodem. W przyszłości na podobny rozwiązanie może zdecydować się więcej firm. Z pewnością dużą zachętą będzie potencjalne obniżenie kosztów. Producenci samochodów nie będą już musieli rozwijać m.in. nawigacji – kierowcy otrzymają bowiem Mapy Google. Wśród firm, które już teraz wyrażają zainteresowanie oprogramowaniem Google, oprócz Volvo, wymienić można też Audi.

Android Auto dostępny jest juz teraz

Oczywiście nie trzeba czekać na Polestara 2, aby mieć dostęp do usług Google w samochodzie. Wystarczy posiadać samochód, który obsługuje Android Auto i zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację.

Z kolei użytkownicy iPhone’ów mogą korzystać z Apple CarPlay – włączenie funkcji sprowadza się do podłączenia iPhone’a do samochodu obsługującego CarPlay.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)