Android Auto Android Auto 6.3

Strona główna Android Podróże i transport Inne aplikacje dla kierowców
Pobierz program
lub zeskanuj:

Android Auto to aplikacja na smartfony z Androidem i system dla kierowców, który pozwala wyświetlać m.in. Mapy Google, Waze czy odtwarzacz Spotify z telefonu na ekranie w samochodzie z Android Auto. Do tego możliwa jest obsługa połączeń głosowych i wyświetlanie powiadomień.

Wystarczy posiadać smartfon z systemem Android 6.0 lub nowszym i podłączyć go do systemu infotainment w samochodzie. Alternatywnie z Androida Auto można też korzystać na ekranie telefonu i (podobnie jak w samochodzie) obsługiwać go na przykład głosowo.

Android Auto nie wymaga posiadania topowego smartfonu. Podczas korzystania z aplikacji w parze z samochodem, rolę wyświetlacza przejmuje ekran w aucie, zaś telefon służy głównie za odbiornik GPS i jest źródłem informacji o muzyce, mapach oraz numerach kontaktowych.

Najważniejsze funkcje Androida Auto:

  1. Nawigacja GPS z użyciem Map Google lub Waze.
  2. Wyświetlanie powiadomień – m.in. SMS, WhatsAppa czy Messengera.
  3. Obsługa połączeń telefonicznych – zestaw głośnomówiący.
  4. Odtwarzanie muzyki ze Spotify, Shuttle, VLC, PowerAmpa, Muzyki GooglePlay i nie tylko.
  5. Wyświetlanie podstawowych informacji o pogodzie.
  6. Dostęp do Asystenta Google.

Android Auto w Androidzie 10

Android Auto jest dostępny dla wszystkich użytkowników Androida 10 bez konieczności instalowania dodatkowej aplikacji. Dotyczy to jednak tylko sytuacji, w której Android Auto ma być obsługiwany poprzez wyświetlacz w samochodzie.

Użytkownicy Androida 10, którzy chcą korzystać z Androida Auto na ekranie smartfonu, muszą zainstalować inną aplikację – Android Auto for phone screens – którą także można znaleźć w naszym katalogu.

Android Auto – instalacja

Obecnie Android Auto nie jest oficjalnie dostępny w Sklepie Play dla użytkowników smartfonów z Androidem starszym od Androida 10. Aby zainstalować Androida Auto, należy pobrać plik APK z naszego katalogu, a następnie ręcznie zainstalować go w smartfonie, wyrażając zgodę na instalację plików spoza Sklepu Play.

Więcej o instalacji Androida Auto w smartfonach dowiesz się z naszego poradnika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wygodny
niestabilny
ocena użytkownika
17.03.2021 13:00 • Recenzja do wersji 6.2

Witam,po pobraniu aktualizacji telefonu Samsung A51 do android 11 przestał działać mi android auto wersja 6.2 Jaki może być problem ? dodam ze wcześniej działał bez zarzutu a inny telefon podpięty w samochodzie od razu uruchamia android auto.Dodatkowo ze przez jakiś czas telefon nie widział sie z komputerem przez wejscie usb ale na forum znalazlem info o debugowaniu usb i teraz działa ale w samochodzie nie widzi telefonu,kable ze trzy różne modele próbowałem.Ni hu hu.

Działą komenda OK Google
Włącza tryb nie przeszkadzać, wymaga aplikacji Muzyka Google Play
ocena użytkownika
19.02.2018 11:07 • Recenzja do wersji 3.0

Niestety, nadal apka ma kardynalne błędy. Po pierwsze to ja chcę decydować, czy tryb "nie przeszkadzać" który domyślnie wyłącza powiadomienia itp, ma być włączony czy nie. Poza tym nie używam, i nie chcę aplikacji Goole do muzyki. Mam Spotify i to mi wystarczy. Ale aplikacja przy instalowaniu pobiera również ten komponent. Wracam do Car Dashdroid - jak na razie pomimo błędów jest bezkonkurencyjna.