r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Auto 3.0

Strona główna Android Podróże i transport Inne aplikacje dla kierowców

Android Auto to aplikacja będąca mobilną wersją oprogramowania Google dla samochodów. Nie musimy już posiadać nowego auta by móc korzystać z zalet Android Auto. Wystarczy, że mamy smartfona z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej.

Aplikacja oferuje interfejs przygotowany z myślą o zapewnieniu wygody i szybkiego dostępu do funkcji używanych podczas prowadzenia auta. Otrzymujemy więc odpowiedni interfejs z dużymi elementami. Na ekranie mamy natomiast dostęp do nawigacji, odtwarzacza muzyki, połączeń czy wiadomości. Android Auto wpiera takie usługi jak Google Maps, Google Play Music czy Google Search.

r   e   k   l   a   m   a

Zaletą aplikacji są głosowe komendy, nie różniące się od tych, z których normalnie korzystamy na smartfonie z Androidem. Bez odrywania rąk od kierownicy, możemy wyznaczyć trasę, zapytać się o najbliższą stację benzynową lub po prostu, poprosić o uruchomienie odtwarzacza muzyki.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Test Android Auto. Co dziś potrafi samochodowe oprogramowanie Google?

58
OPROGRAMOWANIE 13.08.2017 | Mateusz Budzeń

Android Auto to próba Google wprowadzenia własnych rozwiązań do motoryzacji. Całość opiera się na identycznych schemacie jak w Apple CarPlay i ma zapewnić wygodne sparowanie smartfonu z samochodem. W założeniach Android Auto ma oferować więcej niż już dostępne opcje łączności smartfona z systemami multimedialnymi dostarczanymi przez producentów aut. Google przenosi wybrane aplikacje i usługi wprost na wyświetlacz auta, wprowadzając jakby własną nakładkę. Drugą opcją korzystania z Android Auto jest zainstalowanie aplikacji na smartfonie i korzystanie wyłącznie z niej, bez łączenia się z…

Android Auto w Polsce: lista działających komend głosowych

45
OPROGRAMOWANIE 26.07.2017 | Mateusz Budzeń

W nowoczesnych samochodach implementowane są systemy znacząco usprawniające współpracę ze smartfonami. Użytkownicy urządzeń z Androidem mogą korzystać z Android Auto. Google pomyślało również o starszych autach, udostępniając swoje oprogramowanie w mobilnej wersji, jako aplikację. Jednym wymogiem jest posiadanie smartfona z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej. Aplikacja Android Auto nie jest oficjalnie dostępna w Polsce, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z APK, które znajdziecie w naszej bazie. W ustawieniach smartfonu włączyć instalację aplikacji z nieznanych źródeł. Co ciekawe,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #10 20.02.2018 21:57

@Bez sensu (niezalogowany): Ponieważ w nowych samochodach umożliwia to korzystanie m.in google maps bezpośrednio na wyświetlaczu auta. Aplikacja jest w pełni spolszczona i sprawna - tylko zablokowana w polskim sklepie Play.

  #9 30.01.2018 19:38

Ściągnąłem na p8 i działa bez problemu. Fakt musiałem obejść ustawienia w telefonie by aplikacja zaczęła działać ale działa przynajmniej. Opel Astra K 2016r

  #8 13.01.2018 19:01

@willy87: Hej Kolego. Poradziłeś sobie z tym? mam taki sam problem

  #7 12.09.2017 16:09

@KuASY: Więc używasz na ekranie telefonu bez podłączania do samochodu. :)

KuASY   3 #6 14.08.2017 10:44

Czegoś nie rozumiem....
Cytując,

Nie musimy już posiadać nowego auta by móc korzystać z zalet Android Auto. Wystarczy, że mamy smartfona z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej.

Posiadam samochód z 2008 roku, więc nie jest nowe. I nie mam możliwości połączenia z samochodem. Więc?

  #5 28.07.2017 06:20

Cytując klasyka: U mnie działa.

  #4 09.07.2017 19:35

Po co dajecie link do ściągnięcia aplikacji skoro jest niedostępna w PL?

  #3 08.06.2017 18:00

Wystarczy ściągnąć na tel.zainstalować ale nie uruchamiać, podłączyć do systemu w aucie i tel. automatycznie się podłączy.
Mi działa bez problemu. Świetnie działająca nawigacja google maps, przy wyznaczaniu trasy potrzebne jest podłączeni do netu.

willy87   3 #2 02.12.2016 19:46

Dokładnie jak chcę zainstalować z komputera to pisze że niedostępny w twoim kraju, a jak przez telefon to piszę że niezgodne z moim telefonem a mam androida 5.1

  #1 01.12.2016 15:08

Android Auto... produkt jest niedostępny w twoim kraju... :/

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.