Android Auto obsługuje Nawigację Play. Można zgłaszać radary i kontrole

Nawigacja Play w Androidzie Auto
Nawigacja Play w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe Play
Oskar Ziomek

22.09.2022 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawigacja Play działa od teraz w Androidzie Auto. Chociaż nie jest to program darmowy, wdrożenie obsługi samochodowego systemu bez wątpienia zmieniło program w kolejną kontrpropozycję dla darmowych Map Google czy Waze'a.

Temat nawigacji GPS w Androidzie Auto wciąż jest popularny, głównie za sprawą długo trwających ograniczeń zmuszających kierowców do korzystania z Google Maps lub Waze. Od nieco ponad roku takiego ograniczenia nie ma, a kolejną nawigacją, która dołącza do grona dostępnych aplikacji jest Nawigacja Play.

Nazwa nie jest w tym przypadku myląca - chodzi o nawigację proponowaną przez operatora komórkowego, ale warto wiedzieć, że mapy wykorzystują technologię NaviExpert. Jak podają twórcy w krótkiej informacji prasowej na blogu, obecnie (do 25 września) można skorzystać z promocji, w której Nawigacja Play jest dostępna za darmo przez pierwsze dwa miesiące. Docelowo jest płatna niespełna 14 złotych miesięcznie.

Nawigacja Play w Androidzie Auto
Nawigacja Play w Androidzie Auto© Materiały prasowe Play

W programie, podobnie jak choćby w Yanosiku, można zgłaszać zdarzenia na drodze, w tym kontrole policji, wypadki i inne zagrożenia. Inni kierowcy są o nich powiadamiani, a proste ustawienia pozwalają zdecydować, czy ma być do tego wykorzystywany także dźwięk. Twórcy dodają, że w przyszłości Nawigacja Play będzie również zgodna z konkurencyjnym Apple CarPlay.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)