Android Auto z obsługą audycji internetowych. Można już testować Google Podcasts

Android Auto z obsługą audycji internetowych. Można już testować Google Podcasts

Android Auto z obsługą audycji internetowych. Można już testować Google Podcasts
11.01.2019 07:00

Wśród najpopularniejszych funkcji Android Auto używanych przez kierowców, obok nawigacji, znajduje się możliwość słuchania ulubionej muzyki ze smartfonu. Jednakże, podczas dłuższych podróży, niekoniecznie dla wszystkich osób najlepszym rozwiązaniem jest muzyka. Nie brakuje bowiem użytkowników, którzy preferują wówczas audycje internetowe. W związku z tym, informację o pojawieniu się obsługi Google Podcasts, jak najbardziej należy uznać za krok w dobrym kierunku.

Google Podcasts to aplikacja, która służy do słuchania podcastów, czyli m.in. wielu audycji internetowych. Znajdziemy w niej także polskie treści – Stacja zmiana, weszlo.fm czy Pogaducha. Trzeba przyznać, że nie brakuje materiałów o naprawdę szerokiej tematyce. Cała biblioteka podcastów została podzielona na kategorie, w których wyróżnione zostały najpopularniejsze audycje – Najpopularniejsze podcasty, Podcasty zyskujące popularność czy Najpopularniejsze podcasty w kategorii sport i rekreacja.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Aplikacja Google Podcasts może zastąpić radio, często dostarczając bardziej wartościowych treści niż popularne stacje radiowe. Teraz można z niej korzystać w Android Auto – obecnie w wersji testowej, ale niebawem aplikacja zostanie udostępniona wszystkim osobom. W związku z tym, dostęp do ulubionych audycji i innych treści, możliwy będzie bezpośrednio z wyświetlacza wbudowanego w deskę rozdzielczą samochodu. Nie trzeba będzie sięgać po smartfon, aby wybrać konkretną audycję.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Podobnie jak w przypadku innych aplikacji dostępnych w Android Auto, także w Google Podcast otrzymujemy interfejs dostosowany do wygodnej obsługi podczas prowadzenia samochodu. Elementy interfejsu są większe, a całość jest maksymalnie uproszczona i przejrzysta.

Nowość jest obecnie dostępna w fazie testów – należy korzystać z beta wersji aplikacji Google. Jednakże, niebawem funkcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Niezbędne wówczas będzie korzystanie z najnowszego wydania aplikacji Android Auto i Google Podcasts.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)