Android Auto żąda nietypowych uprawnień. Nierozwiązany problem w Samsungach

Android Auto żąda nietypowych uprawnień. Nierozwiązany problem w Samsungach

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
06.09.2021 10:13

Android Auto sprawia różne problemy, a niektóre są bardziej zaskakujące od innych. Do tych ciekawszych należy bez wątpienia zaliczyć żądanie nietypowych uprawnień - w tym przypadku do szyfrowanego folderu w smartfonach Samsunga.

Opisywana usterka zdaje się występować przynajmniej od kilku tygodni, ale z pewnością nie dotyczy wszystkich użytkowników Androida Auto. Niektórzy skarżą się jednak, że podczas parowania smartfonu Samsunga z samochodem na potrzeby bezprzewodowego korzystania z Androida Auto, system niespodziewanie żąda dostępu do zabezpieczonego folderu w telefonie. Co ciekawe, ten sam problem nie występuje podczas połączenia z kablem.

Jak zwraca uwagę autoevolution, usterka budzi wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa Androida Auto. Żądanie dostępu do zabezpieczonego katalogu w smartfonie wydaje się być jednym z ostatnich, jakich użytkownik mógłby się spodziewać po systemie ułatwiającym odtwarzanie muzyki oraz oferującym nawigację i tryb głośnomówiący telefonu. Na potrzeby poprawnego działania Androida Auto i tak trzeba udzielić szeregu innych uprawnień, co nie każdemu się podoba, ale jest technicznie niezbędne.

Niestety, na ten moment nie wiadomo czy i kiedy problem zostanie rozwiązany. Niewykluczone, że twórcy Androida Auto mają zbyt mało informacji o problemie i raportów błędów. Konieczne jest przecież posiadanie po pierwsze pojazdu z bezprzewodową obsługą Androida Auto, a po drugie smartfonu Samsunga, w którym aktywny jest bezpieczny folder (z tej funkcji również nie trzeba korzystać). Możliwe więc, że w praktyce problem jest ograniczony do naprawdę niewielkiej grupy użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)