Yanosik w Androidzie Auto: betę może już testować każdy

Yanosik w Androidzie Auto: betę może już testować każdy

Yanosik w Androidzie Auto
Yanosik w Androidzie Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.09.2021 20:29

Yanosik w Androidzie Auto może już działać u każdego, choć na razie tylko jako wersja beta. Twórcy od miesięcy dążą do wprowadzenia Yanosika na ekrany samochodów i w pierwszych dniach września udało się postawić kolejny krok.

Yanosik w Androidzie Auto to temat wałkowany od listopada ubiegłego roku, kiedy twórcy podzielili się na Facebooku krótką informacją o trwających pracach nad wdrożeniem. Od tamtego czasu w Androidzie Auto pojawiło się wiele innych nawigacji, ale Yanosik wciąż jest niedostępny. Od teraz jednak użytkownicy mogą już testować wydanie beta.

Dla wszystkich kierowców wyczekujących Yanosika na ekranie w samochodzie to pierwsza okazja (pomijając dostępność w Apple CarPlay od dawna), aby uruchomić aplikację w ten sposób. Ponieważ mowa o testowej becie - trzeba się jednak liczyć z możliwymi błędami. Tych nie powinno być jednak wiele, bo już w wersji alfa, którą testowałem, stabilność działania była wysoka.

W nocy z 2 na 3 września przeszliśmy certyfikację Google wersji beta i Yanosik w AA jest już dostępny dla beta testerów. Jesteśmy więc już o krok od udostępnienia wersji dla Android Auto szerokiemu gronu użytkowników. Mimo, iż certyfikacja miała miejsce w nocy, już z samego rana odbieramy informacje od naszych testerów, którzy dzielą się wrażeniami z korzystania z nowej bety.

Paweł BahyryczYanosik

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie Yanosik będzie dostępny w Androidzie Auto w stabilnym wydaniu aplikacji. Twórcy podkreślają, że na to "trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać". Konkretów niestety brak, a sprawa i tak trwa już miesiącami. Pozostaje nadzieja, że faktycznie jest to już ostatnia prosta, a potrzeby kierowców korzystających z Androida Auto zostaną niedługo zaspokojone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)