Android Go: Android skrojony na miarę tanich smartfonów z 1 GB RAM-u

Android Go: Android skrojony na miarę tanich smartfonów z 1 GB RAM-u

Android Go: Android skrojony na miarę tanich smartfonów z 1 GB RAM-u
17.05.2017 20:53, aktualizacja: 18.05.2017 18:45

Google zdaje sobie sprawę, jak wielki potencjał mają rozwijające się rynki, przede wszystkim Indie. W rezultacie trwają prace nad Android Go – wariantem systemu operacyjnego, który ma zapewnić sprawne działanie nawet na najtańszych urządzeniach z 1 GB RAM-u, na których w dzisiejszych realiach z Androida nie da się efektywnie korzystać.

Sekcja odchudzonych apek w Google Play
Sekcja odchudzonych apek w Google Play

Android w wariancie Go będzie preinstalowany na wszystkich urządzeniach z 1 GB RAM-u. Mimo że Google zapowiedziało dziś, że każde kolejne wydanie będzie dostępne także w wersji Go, nie jest jeszcze jasne, czy samodzielnej instalacji Androida Go będzie mógł dokonać każdy. Nietrudno sobie przecież wyobrazić, że Android Go to druga młodość dla zalegających w półkach starszych smartfonów.

W Android Go możemy spodziewać się optymalizacji samego systemu, zapewne kosztem części jego funkcjonalności, oraz odchudzonych preinstalowanych aplikacji. Mowa tutaj między innymi o YouTube Go, jednak tendencja do wydawania wersji lite jest coraz popularniejsza, także dzięki Progressive Web Apps. W rezultacie użytkownicy Androida Go będą mieli dostęp do nowej sekcji w sklepie Google Play, gdzie znaleźć będzie można tylko programy, które nie obciążą zanadto ograniczonych możliwości urządzenia.

Natywne oszczędzanie danych
Natywne oszczędzanie danych

Kolejną zmianą w stosunku do pełnej wersji Androida, będzie natywne oszczędzanie pakietu danych, które dotąd oferowane było w Androidzie tylko w ramach przeglądarki Chrome. W Android Go możliwe będzie kompresowanie danych na poziomie systemu operacyjnego, a nie aplikacji, zaś informacje będą widoczne w panelu powiadomień.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (104)