YouTube Go dostępny: bez zbędnych dodatków, ale z funkcją pobierania filmów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nic dziwnego, że wraz z rozrastaniem się do niebotycznych rozmiarów najpopularniejszych aplikacji, producenci coraz chętniej wydają ich okrojone wersje kierowane na rynki rozwijające się. Niemniej poza nimi użytkownicy także często przedkładają szybkość i oszczędność danych nad funkcjonalność. Tak może być również z udostępnionym właśnie YouTube Go.

Pierwsze informacje o tym, że Google planuje udostępnić alternatywną aplikację YouTube pojawiły się jeszcze we wrześniu.YouTube Go, znajdujący się aktualnie w fazie testów beta, to okrojona wersja aplikacji YouTube'a, która skupia się nie tyle na optymalizacji i szybkości działania, wszak oryginałowi trudno mieć w tej kwestii wiele do zarzucenia, co na oszczędności danych.

YouTube Go jest pozbawione jakichkolwiek (internetowych) funkcji społecznościowych, logowanie odbywa się jedynie za pośrednictwem numeru telefonu, zaś interfejs ogranicza się do wyszukiwarki i listy filmów. Niemożliwe jest uzyskanie dostępu do zapisanych list odtwarzania, a jedynie znalezienie i obejrzenie filmu lub pobranie go na pamięć urządzenia w niskiej lub standardowej jakości. Konieczna jest jednak wcześniejsze wyrażenie zgody przez autora filmu.

Zaznaczyliśmy wcześniej, że YouTube Go nie oferuje nic w kwestii społecznościowego charakteru YouTube'a, posiada jednak niewirtualne funkcje społecznościowe – umożliwia wygodne dzielenie się pobranymi filmami za pośrednictwem Bluetooth, a zatem znów bez zużywania cennych megabajtów transmisji danych. Aplikacja docelowo dostępna ma być globalnie, plik instalacyjny wersji beta można pobrać już teraz z naszej bazy.

© dobreprogramy
s