Android ma nowe logo. Widzisz różnicę?

Android ma nowe logo. Widzisz różnicę?

Nowe logo Androida
Nowe logo Androida
Źródło zdjęć: © Google, Pixabay, dobreprogramy
Oskar Ziomek
06.09.2023 14:33

Google odświeżył logo Androida, które jest teraz bardziej podobne to tego sprzed lat, niż towarzyszącego nam w ostatnim czasie. Android ponownie stał się "trójwymiarowy", a przy okazji zyskał wiele dodatkowych odmian, które mają lepiej odzwierciedlać całą społeczność użytkowników systemu.

Google rozpisuje się o zmianie wizerunku Androida na swoim blogu. Jak podaje, nowe logo ma być nie tylko "odzwierciedleniem zmieniających się potrzeb, ale także przyszłych celów". To i wiele innych określeń to nic innego jak marketingowe otoczenie prostego przekazu - logo Androida ponownie zyskało trójwymiarowość, sam napis "Android" będzie od teraz prezentowany z wielką pierwszą literą, a robocik będzie mógł przybierać różne formy, "tak wyjątkowe, jak społeczność".

Innymi słowy użytkownicy nie powinni być zdziwieni, jeśli w materiałach producenta (a w przyszłości być może samych telefonach) zobaczą znanego robocika w innych barwach niż zielona. Założenie jest takie, by była to "postać" kojarzona z systemem Android, której konkretne reprezentacje mogą być teraz różne.

Inne, przykładowe formy "Robocików Androida"
Inne, przykładowe formy "Robocików Androida"© Google

Google przypomina, że nie jest to pierwszy raz w historii, gdy zdecydowano się zmienić logo Androida lub cokolwiek związanego z nazewnictwem. Producent przypomina, że logo systemu było wcześniej zmieniane w 2019 roku, kiedy to zdecydowano się także na proste nazewnictwo kolejnych wydań numerami (np. Android 14) zamiast wcześniej stosowanych dopisków związanych ze słodyczami na kolejne litery alfabetu.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)