Android N to zauważalny skok wydajności w grach, a to dzięki Vulkan API #io16

Android N to zauważalny skok wydajności w grach, a to dzięki Vulkan API #io16

Android N to zauważalny skok wydajności w grach, a to dzięki Vulkan API #io16
18.05.2016 20:26, aktualizacja: 18.05.2016 20:37

Macie najnowszego Androida 6.0 Marshmallow? Większość pewnie nie, ale to nieważne, na odbywającym się dziś Google I/O została pokazana nowa wersja – Android N, oznaczony numerkiem 7.0. Nie jesteśmy przeciwni tej zmianie, szybki rozwój Androida to zaleta. Dostaniemy między innymi większą wydajność, a to dzięki interfejsowi grafiki Vulkan i nowemu kompilatorowi JIT.

10 lat pracy nad Androidem za nami. Pod skrzydłami Google ten mobilny system operacyjny, rozwinął się w prawdziwą potęgę, o której Microsoft śni w swoich najprzyjemniejszych snach. Potwierdzeniem potęgi jest 65 mld aplikacji w Google Play. OK, mocno przesadziliśmy, ale kto sprawdził chociaż ponad 1% z nich?

Android jest wszędzie.
Android jest wszędzie.

Fani gier mobilnych będą mieli ogromne powody do zadowolenia. Android N wprowadza Vulkan API. Niskopoziomowe programowanie przyniesie zauważalny wzrost wydajności w grach. To nie koniec, również sam system powinien przyspieszyć. Kolejną zaletą wprowadzenia Vulkan API ma być wydłużenie czasu pracy. Świetna wiadomość w świecie pracujących maksymalnie dzień topowych smartfonów.

Obraz

Android N to także wprowadzenie multitaskingu na ekranie. Odtwarzanie materiałów w mniejszym oknie docenią przede wszystkim użytkownicy Android TV. Pozwoli to na jednoczesne poruszanie się po dostępnych w telewizorze opcjach, przy oglądaniu chociażby filmiku na YouTube. Nowy Android przyniesie również szybkie odpowiedzi z paska powiadomień i usprawnienia w przełączaniu się pomiędzy aplikacjami.

Obraz

Spodziewajcie się także radykalnego przyspieszenia działania aplikacji, dzięki nowemu kompilatorowi JIT, znacznie szybszej instalacji aplikacji, przezroczystego dla użytkownika mechanizmu aktualizacji (w tle pobrany zostanie nowy obraz, a po restarcie smartfon przełączy się na nową wersję systemu), oraz nowych mechanizmów bezpieczeństwa, na czele z szyfrowaniem na poziomie plików.

Póki co wciąż nie wiadomo, jak Android N będzie się oficjalnie nazywał. Więcej na ten temat na stronie android.com/n. Google wciąż szuka bowiem nazwy, zachęcając internautów do zgłaszania swoich propozycji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)