Android O oszczędzi CPU: budżet czasowy dla aplikacji w tle

Android O oszczędzi CPU: budżet czasowy dla aplikacji w tle

Android O oszczędzi CPU: budżet czasowy dla aplikacji w tle
20.03.2017 14:11

Pierwszymi oficjalnymi informacjami na temat Androida O Google podzieli się najpewniej w maju, podczas imprezy Google I/O. WIemy już jednak, że planowany jest rozwój wyszukiwania kontekstowego oraz zmiany w działaniu schowka. Dziś o nowych funkcjach Androida O wiadomo jeszcze więcej.

Część przecieków, jakie opublikował serwis 9to5google.com, jest bardzo ogólna: mowa na przykład o nowych powiadomieniach. Wyciekły jednak także konkrety: Android O ma obsługiwać natywnie okna Picutre-in-Picture. Dzięki niemu filmy będą mogły być odtwarzane w rogu ekranu w niewielkim oknie, zaś użytkownik będzie mógł w tym czasie korzystać z innych aplikacji niż odtwarzacz.

Google chce także wprowadzić natywną obsługę licznika powiadomień na ikonach aplikacji. Już teraz tę formę powiadomienia stosuje w swoich launcherach wielu producentów, przez co obsługa ich na czystym Androidzie to raczej kwestia drugorzędna. Znacznie bardziej istotne będą zmiany pod maską. Według nieoficjalnych informacji, Google planuje gruntownie zmienić mechanizm działania aplikacji w tle.

Do Androida ma trafić rozwiązanie, które już teraz wykorzystywane jest w Chrome. Chodzi o opisywany przez nas w ostatnim czasie budżet czasowy. Dzięki niemu aplikacje w tle będą miały tylko określony limit na powtarzanie zadań w tle. Budżet czasowy w przypadku Chrome'a ma niekiedy odciążać procesor nawet o 75%.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)