Android TV pozwoli ci kontrolować telewizor z poziomu smartfonu. Nowe, systemowe rozwiązanie

Android TV pozwoli ci kontrolować telewizor z poziomu smartfonu. Nowe, systemowe rozwiązanie

Android TV pozwoli ci kontrolować telewizor z poziomu smartfonu. Nowe, systemowe rozwiązanie
Źródło zdjęć: © gadzetomania.pl | Jakub Krawczyński
19.05.2021 16:09

W trakcie konferencji Google I/O miała miejsce ciekawa zapowiedź. System Android TV, używany w telewizorach ma doczekać się wirtualnego "pilota" w Androidzie na smartfonach.

Do tej pory system Android oferował aplikację Android TV Remote Control, która jednak jest już dość wiekowa. Nowe rozwiązanie ma być już zintegrowane z Androidem na poziomie systemowym i znacznie nowocześniejsze.

Z takiej opcji mogli się cieszyć od długiego czasu posiadacze iPhone'ów. Teraz pora, aby z tego samego mogli skorzystać właściciele telefonów z Androidem.

Nowy, "wirtualny pilot" ma pozwolić na szybką zmianę głośności, wyciszenie, wyłączenie, cofanie w menu i przechodzenie do ekranu domowego, jak również pozwolić na wywołanie Asystenta Google w telewizorze.

Jeśli dysponujemy więcej, niż jednym telewizorem z Android TV w domu, można także wybrać, którym z odbiorników chcemy sterować.

Dzięki nowemu rozwiązaniu w Androidzie będziemy mogli szybciej znaleźć filmy, seriale i inne treści korzystając z wirtualnej klawiatury w smartfonie lub wyszukiwania głosowego. Nie wspominając już o tym, że o niebo wygodniej będzie się wpisywało wszystkie hasła.

Nadchodząca aktualizacja wprowadzająca wirtualny pilot będzie dostępna dla ponad 80 milionów telewizorów i przystawek z Android TV. Kiedy nadejdzie? Google nie był tutaj zbyt konkretny i musimy na razie zadowolić się mglistym terminem dalszej części 2021 r.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)