Google I/O: Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w Chrome i systemie Android

Google I/O: Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w Chrome i systemie Android

Zmiany w menadżerze haseł Google
Zmiany w menadżerze haseł Google
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Karolina Modzelewska
18.05.2021 20:33

Google dodaje funkcję do menadżera haseł Chrome, która w znaczący sposób zwiększy bezpieczeństwo użytkowników. Zmiana wykradzionego hasła będzie jeszcze łatwiejsza. Pojawi się specjalny przycisk, który automatycznie przekieruje na stronę, gdzie będzie można podać nowe, bezpieczne hasło. Szykują się również zmiany dla użytkowników systemu Android.

Google ogłosił właśnie kilka ważnych zmian dotyczących prywatności i bezpieczeństwa użytkowników urządzeń mobilnych i przeglądarek internetowych. Są one związane z najnowszymi wersjami systemu operacyjnego Android i przeglądarki Chrome, które zostały zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji Google I/O.

W trakcie wydarzenia mogliśmy się dowiedzieć o czterech funkcjach, które pojawią się w menedżerze haseł. Jednym z celów wdrażania nowych rozwiązań jest zachęcenie użytkowników do zaprzestanie używania tego samego hasła na wielu kontach, co wciąż jest powszechną praktyką.

Zmiany w menadżerze haseł Google

Google uruchamia narzędzie, które pozwoli na import haseł używanych w innych menedżerach zewnętrznych na konto Google. Firma stawia również na lepszą integrację między systemem Android i komputerami PC korzystającymi z systemu operacyjnego Chrome lub przeglądarki internetowej Chrome. Pozwoli to na używanie tych samych haseł do kont na obu platformach. Google wprowadza też alert, który powiadomi użytkowników o potencjalnym złamaniu hasła.

W trakcie konferencji firma Google ogłosiła również nowy sposób szybkiego naprawiania i aktualizowania haseł do kont, które zostały już przejęte. Korzystając z systemu uczenia maszynowego Google Duplex, użytkownicy Chrome będą mogli zobaczyć przycisk „Zmień hasło” wygenerowany przez Asystenta Google. Asystent i Duplex automatycznie przeprowadzą ich przez proces tworzenia nowego hasła dla tego konta.

W przypadku systemu Android 12 najnowsze rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, zapewnią również opcje ograniczające dokładność lokalizacji, którą aplikacje mogą zbierać.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)