Android w samochodach Volvo: zobacz jak będzie wyglądał. Wystarczy sam smartfon

Volvo Polestar 1 (fot. materiały prasowe Polestar)
Volvo Polestar 1 (fot. materiały prasowe Polestar)

23.01.2019 23:20, aktual.: 24.01.2019 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volvo zamierza wprowadzić Androida do swoich samochodów. Pierwszym autem, które otrzyma system infotainment kontrolowany przez oprogramowanie Google, ma być model Polestar 2. Jeśli jesteście zainteresowani, jak prezentuje się wczesna wersja Androida dostosowanego do obsługi w samochodzie, to może już pobrać interaktywną prezentację.

Android w samochodzie. Oto przyszłość systemów infotainment?

Producenci samochodów wciąż trzymają się własnych rozwiązań. W związku z tym, wsiadając do Volvo, Audi czy BMW, zobaczymy zupełnie inny system. Oprogramowanie różni się interfejsem, sposobem wprowadzania informacji czy oferowanymi możliwościami. Jednakże, przyszłość może wyglądać inaczej. Systemy mogą zostać bowiem zdominowane przez Androida i ewentualnie oprogramowanie Apple czy Microsoftu. Niewykluczone, że na rynku pojawi się zupełnie nowy gracz dostarczający systemy do samochodów.

Prawdopodobnie Volvo nie jest pierwszym producentem, który sięgnie po oprogramowanie Google. Brak konieczności rozwoju własnego systemu infotainment może bowiem zauważalnie zredukować koszty produkcji. Co więcej, to Google dostarczy też nawigacji i zapewni współpracę ze smartfonem.

Android dostarczony już wraz z samochodem może być atutem dla wielu potencjalnych klientów. Otrzymają oni dostęp do popularnych usług, jak Spotify czy możliwość korzystania z wybranych usług Google. Wszystko to bez konieczności sięgania po smartfon z Android Auto.

Sprawdź, jak będzie wyglądał Android w samochodzie

Polestar udostępnił interaktywną aplikację, z której można korzystać na urządzeniach z Androidem i iOS-em. Wystarczy wejść na stronę producenta, a następnie dodać skrót do aplikacji na ekranie głównym.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ekran domowy został podzielony na cztery sekcje, które przedstawiają używane aplikacje. W wersji demonstracyjnej są to Mapy Google, Kalendarz, Telefon i Muzyka Google Play. Z tego poziomu można sterować klimatyzacją, podgrzewaniem kierownicy i opcjami związanymi z fotelem. Podobnie jak na smartfonie, dostęp do górnej belki z szybkimi ustawieniami i powiadomieniami, uzyskujemy poprzez gest pociągnięcia od górnej krawędzi ekranu do dołu.

Android w Volvo otrzyma własny sklep z aplikacjami. Nie jest jednak jasne, jakie dokładnie oprogramowanie będzie w nim dostępne. Oczekiwać można Spotify i innych usług streamingu muzyki, różnych nawigacji czy nawet aplikacji do opłacania miejsca parkingowego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wersja demonstracyjna pokazuje jeszcze jeden ważny aspekt. Oprogramowanie Google najwidoczniej będzie również służyło do konfigurowania ustawień samochodu. Będzie to spora zmiana względem Androida Auto, który w obecnej formie jest tylko prostą nakładką na oprogramowanie producenta samochodu i zapewnia wyłącznie dostęp do funkcji ze smartfonu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także