iOSGryStrategiczneAngry Birds Epic
Angry Birds Epic ikona

Angry Birds Epic

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Angry Birds Epic to strategia turowa z elementami RPG w świecie Angry Birds. Po wyścigach Angry Birds Go przyszła pora na penetrację nowego gatunku. Jak się okazuje wyszła ono autorom bardzo dobrze.

Standardowo dla świata Angry Birds wcielamy się w ptasich bohaterów, a naszymi wrogami są świnie. Tym jednak razem, nawiązuje do zupełnie innego gatunku. Początkowo zaczynamy z jednym bohaterem rycerzem. Wraz z kolejnymi misjami dołączają do nas następne, klasyczne dla RPG postacie. Każdy z nich poza możliwością ataku posiada umiejętność specjalną. Może jej użyć na sobie, albo na sprzymierzeńcu. Walka przypomina serię Heroes of Might & Magic. Dzieli się na tury, w których każda ze stron wykonuje ruch. Bohaterowie mają swoje mocne i słabe strony, to właśnie dobre wykorzystanie tego elementu znacznie ułatwia rozgrywkę.

Po każdej walce poza punktami doświadczenia i pieniędzmi, otrzymujemy ocenę w formie gwiazdek, od ich ilości zależy ile kruszców wylosujemy w loterii. Po co? To z nich będziemy w kuźni wykonywali nowe przedmioty dla swoich bohaterów oraz przyrządzali pomocnicze mikstury. Aby tradycji stało się zadość, ich moc zależy po części od rzutu kostką. Miły smaczek ze strony Rovio.

Grafika oraz muzyka jak zwykle w wykonaniu Rovio trzyma wysoki poziom. Jedyny zarzut mam do optymalizacji i różnorodności ścieżek dźwiękowych. Gra zbyt często potrafi klatkować. Kolejny minus to uzależnienie gry od połączenia z internetem. Niestety bez sieci zabawa jest niemożliwa. Angry Birds Epic udowadnia że Rovio potrafi świetnie się bawić popularnymi gatunkami oraz swoją marką. Gra dostępna jest za darmo wspiera integrację z Game Center oraz osiągnięcia, a do tego konta Rovio.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań2 331
Data aktualizacji8 sie 2018
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Angry Birds Epic ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)