iOSGryStrategiczneAnomaly 2
Anomaly 2 ikona

Anomaly 21.3.4

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Anomaly 2 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej Anomaly Warzone Earth rodzimego studia 11 bit studios. Choć gra należy do gatunku Tower Defense, podeszła do niego od zupełnie innej strony. W Anomaly to My jesteśmy stroną atakującą, która musi likwidować czekające na nas wieże.

Atak ten, tak naprawdę jest obroną przed rasą obcych, która próbuje podbić naszą planetę. Każde zadanie rozpoczynamy od skompletowania drużyny. Z powodu ograniczonych środków, na początku będzie ona liczyła po 2-3 oddziały. W czasie gry zdobywamy dodatkowe surowce, które pozwolą nam na zakup nowych oddziałów oraz ulepszenia starych.

Kolejnym ważnym elementem jest planowanie trasy. Na swojej drodze spotkamy wiele rozwidleń i skrzyżowań. Od wyboru odpowiedniej z nich zależy często nas sukces. Co ważne, pole walki jest dynamiczne, więc z początku obrana trasa, wcale nie musi być najlepszą.

Każda jednostka dysponuje dwoma trybami działania, każdy z nich jest dopasowany to konkretnych przeciwników i warunków terenu. Bez dobrego zrozumienia tych zależności nie mamy co myśleć o wygranej. Poza standardową kampanią otrzymujemy także tryb multi. Rywalizujemy w nim na punkty, jeden z graczy przejmuje kontrolę nad jednostkami, drugi na wieżami.

Gra jest graficznym dziełem sztuki. Grafiki, animacje, wybuchy, gra świateł, to wszystko wygląda niesamowicie na małych ekranach smartfonów. Podobny poziom utrzymuje oprawa muzyczna. Jest to jeden z najlepiej wykonanych Tower Defens na urządzeniach mobilnych. Niestety, tytuł nie dysponuje wersją testową. Za minus gry należy uznać stosunkowo krótką kampanię i brak aktualizacji w postaci nowych misji oraz jednostek.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań89
Data aktualizacji1 mar 2017
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Anomaly 2 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)