WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITSerwery WWW i FTP (dla specjalistów IT)Apache

Apache2.4.41

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item

Apache to darmowy serwer HTTP z udostępnionym kodem źródłowym, który cieszy się ostatnimi laty ogromną popularnością (według różnych źródeł około 50% z wszystkich wykorzystywanych serwerów) pośród zwykłych użytkowników i różnej wielkości przedsiębiorstw.

Charakteryzuje się modułową budową oraz współpracą z wieloma popularnymi językami programowania i bazami danych - m.in. PHP, MySQL itp. Apache pomimo wielu swoich niedoskonałości - np. podatność na ataki typu DoS - jest nieustannie rozwijany i wykorzystywany jako środowisko, na którym działa wiele popularnych stron i sklepów internetowych czy for dyskusyjnych. Kolejną, bardzo ważną zaletą Apache'a są duże możliwości konfiguracyjne i dostępność dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS.

Najnowsze wydania serwera wyposażone zostały w interfejs graficzny, który znacznie ułatwia i przyspiesza proces jego konfiguracji.

Uwaga!

  • Twórcy serwera Apache udostępniają bogatą dokumentację (niestety jedynie w angielskiej wersji językowej), w której znaleźć można informacje na temat zmian w nowych wydaniach oraz instalacji i konfiguracji serwera wraz z jego poszczególnymi modułami. Dostępna jest ona na oficjalnej stronie projektu(http://httpd.apache.org/docs/).
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.614 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań34 636
Data aktualizacji13 sie 2019
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)